Stamboom Steinmeier/De Vries » Jan Hendrik Petrus Nieuwenhuis (1846-1920)

Persoonlijke gegevens Jan Hendrik Petrus Nieuwenhuis 


Gezin van Jan Hendrik Petrus Nieuwenhuis

Hij is getrouwd met Leida Bekkink.

Zij zijn getrouwd op 6 maart 1873 te Deventer, Nederland, hij was toen 27 jaar oud.


Kind(eren):



Notities over Jan Hendrik Petrus Nieuwenhuis

Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
Algemeen Toegangnr: 123
Inventarisnr: 02715
Gemeente: Deventer
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 22
Datum: 06-03-1873
Bruidegom Jan Hendrik Petrus Nieuwenhuis
Leeftijd: 27
Geboorteplaats: Deventer
Bruid Leida Bekkink
Leeftijd: 24
Geboorteplaats: Holten
Vader bruidegom Hermanus Nieuwenhuis
Moeder bruidegom Aletta Louisa Jansen
Vader bruid Jan Willem Bekkink
Moeder bruid Margrietha Volthuis
Nadere informatie beroep Bg.: timmerman; beroep vader Bg.: huisknecht; moeder van de bruid ook Margrietha Wolthuis

Burgerlijke stand - Overlijden
Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
Algemeen Toegangnr: 123
Inventarisnr: 3176
Gemeente: Deventer
Soort akte: overlijdensakte
Aktenummer: 336
Aangiftedatum: 02-09-1920
Overledene Jan Hendrik Petrus Nieuwenhuis
Geslacht: M
Overlijdensdatum: 31-08-1920
Leeftijd: 74
Overlijdensplaats: Deventer
Vader Hermanus Nieuwenhuis
Moeder Aletta Louisa Jansen
Partner Leida Bekkink
Relatie: echtgenoot
Nadere informatie timmerman; geboren te Deventer

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Hendrik Petrus Nieuwenhuis?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Hendrik Petrus Nieuwenhuis

Jan Hendrik Petrus Nieuwenhuis
1846-1920

1873

Leida Bekkink
1849-1923


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 maart 1873 lag rond de 3,5 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
  • De temperatuur op 2 september 1920 lag tussen 7,8 °C en 18,9 °C en was gemiddeld 13,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 6,1 uur zonneschijn (45%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 20 april » Oprichting van de Poolse voetbalclub Ruch Chorzów.
    • 29 juni » Bij Den Oever wordt de eerste bak zand in zee gestort voor de Amsteldiepdijk naar Wieringen. Dit kan gezien worden als voorbereiding voor de Afsluitdijk.
    • 20 augustus » Oprichting van het persagentschap Belga.
    • 8 september » Oprichting van het Italiaans Regentschap Carnaro.
    • 8 november » Bruintje Beer maakt zijn debuut in de Daily Express.
    • 19 december » Restauratie van koning Constantijn I van Griekenland, na referendum op 5 december.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Nieuwenhuis


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Herman Steinmeier, "Stamboom Steinmeier/De Vries", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-steinmeier/R1377.php : benaderd 26 december 2025), "Jan Hendrik Petrus Nieuwenhuis (1846-1920)".