Stamboom Sorée » Gradus Johannes Disveld (1884-1949)

Persoonlijke gegevens Gradus Johannes Disveld 


Gezin van Gradus Johannes Disveld

Hij is getrouwd met Maria Catharina Koenen.

Zij zijn getrouwd op 27 augustus 1908 te Nijmegen, Gld, NL, hij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Theodora Maria Disveld  1913-1984 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gradus Johannes Disveld?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gradus Johannes Disveld

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gradus Johannes Disveld


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 5 februari 1884 lag rond de 8,1 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society, voorloper van de Britse Labour Party.
      • 13 maart » Begin van het Beleg van Khartoum.
      • 14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
      • 31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
      • 23 september » Herman Hollerith patenteert zijn mechanische optelmachine.
      • 15 december » Het Wachttoren-, Bijbel- en Traktaatgenootschap (het kerkgenootschap van Jehova's getuigen) wordt rechtspersoonlijkheid verleend met Charles Taze Russell als president.
    • De temperatuur op 27 augustus 1908 lag tussen 12,7 °C en 18,8 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 1,3 mm neerslag. Er was 1,9 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
      • 14 maart » Maurice Merleau-Ponty, Frans filosoof († 1961)
      • 1 april » Oprichting van de Argentijnse voetbalclub CA San Lorenzo de Almagro.
      • 1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
      • 21 mei » Door een verkeerde wissel rijdt een trein bij Kontich in op een stilstaande reizigerstrein, met als gevolg veertig doden en driehonderdtwintig gewonden.
      • 12 juli » Noorwegen en Zweden spelen beide de allereerste officiële interland uit hun geschiedenis. Het onderlinge vriendschappelijke duel in Göteborg eindigt in een 11-3 overwinning voor Zweden.
      • 1 oktober » De eerste T-Ford loopt van de band.
    • De temperatuur op 19 juni 1949 lag tussen 9,5 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was 3,4 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
    • In het jaar 1949: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,9 miljoen inwoners.
      • 25 januari » In Israël worden de eerste verkiezingen gehouden.
      • 4 april » Oprichting van de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie (NAVO).
      • 2 juli » Pete Felleman presenteert de eerste hitparade op de Nederlandse radio.
      • 8 augustus » Bhutan wordt onafhankelijk.
      • 22 september » De Sovjet-Unie brengt zijn eerste atoombom tot ontploffing.
      • 22 september » Minister van financiën Piet Lieftinck laat de Nederlandse gulden met 30% devalueren.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Disveld

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Disveld.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Disveld.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Disveld (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Sorée is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Jos Soree, "Stamboom Sorée", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-soree/I723.php : benaderd 22 oktober 2026), "Gradus Johannes Disveld (1884-1949)".