De temperatuur op 24 juni 1918 lag tussen 6,0 °C en 14,8 °C en was gemiddeld 10,7 °C. Er was 0,6 mm neerslag. Er was 7,3 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
16 januari » De Postcheque- en Girodienst wordt gestart.
4 april » Het komt in Amsterdam als gevolg van voedselschaarste tot ongeregeldheden.
24 mei » Amerikaanse troepen arriveren in Noord-Frankrijk.
12 november » Nederland verleent asiel aan de gevluchte Duitse keizer Wilhelm II.
12 november » Oostenrijk wordt een republiek.
18 november » Letland verklaart zichzelf onafhankelijk van Rusland.
Trouwdag 26 november 1946
De temperatuur op 26 november 1946 lag tussen 5,4 °C en 9,9 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 1,4 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
17 januari » De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt in Londen voor het eerst bijeen.
7 mei » Anton Mussert wordt op de Waalsdorpervlakte geëxecuteerd.
9 mei » Het begin van de ambtstermijn van Umberto II van Italië, de laatste koning van Italië.
18 juni » In Bogota wordt de Colombiaanse voetbalclub Millonarios opgericht.
15 oktober » Hermann Göring, de oprichter van de Luftwaffe, vergiftigt zichzelf in de nacht voor zijn geplande executie.
1 november » Priesterwijding van Karol Wojtyła in Kraków.
Dag van overlijden 14 november 1970
De temperatuur op 14 november 1970 lag tussen 2,4 °C en 8,8 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 1,0 uur zonneschijn (11%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
21 januari » Eerste commerciële vlucht Boeing 747-100.
13 april » Een zuurstoftank aan boord van Apollo 13 explodeert waardoor de missie voortijdig moet worden beëindigd. Jim Lovell, Fred Haise en Jack Swigert, de bemanning van Apollo 13, landen door de ontploffing dan wel niet op de maan, maar ze zijn wel recordhouders: ze zijn degenen die het verst van de aarde verwijderd zijn geweest. Op 13 april 1970 waren ze 401.056km van huis.
17 april » Veilige terugkeer Apollo 13, na een bijna-ramp in de ruimte.
26 mei » De Toepolev 144 voert de eerste vlucht uit die sneller gaat dan Mach-2.
1 juli » In Utrecht wordt de profvoetbalclub FC Utrecht opgericht na een fusie tussen de Utrechtse voetbalclubs DOS, USV Elinkwijk en Velox.
29 september » Opening Nieuwe IJsselbrug over de IJssel bij Zwolle.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Bob Smith, "Indische fam. Smith-Heezen en een Dordtse fam. Gooshouwer-Dekker.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-smith/I1680.php : benaderd 27 september 2026), "Willy Eduard Mac Gillavry (1918-1970)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.