19 mei » Oscar Wilde wordt vrijgelaten uit de gevangenis.
13 juli » Guglielmo Marconi verkrijgt octrooi op de draadloze telegraaf.
18 juli » In Parijs wordt het Parc des Princes officieel geopend.
20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.
28 december » Het toneelstuk Cyrano de Bergerac van Edmond Rostand gaat in première.
Trouwdag 25 november 1916
De temperatuur op 25 november 1916 lag tussen 7,4 °C en 10,2 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was 11,7 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
7 februari » Wales wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Cardiff en het Bisdom Menevia.
14 maart » Horton Foote, Amerikaans toneel- en scenarioschrijver († 2009)
18 april » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub CF Atlante.
24 april » Easter Rising in Ierland.
28 augustus » Duitsland verklaart de oorlog aan Roemenië.
18 november » De slag aan de Somme eindigt.
Dag van overlijden 12 november 1978
De temperatuur op 12 november 1978 lag tussen -0,3 °C en 7,3 °C en was gemiddeld 3,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 5,6 uur zonneschijn (62%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
18 april » De Belg Eddy Merckx rijdt zijn laatste wielerwedstrijd: de Omloop van het Waasland.
1 mei » In Maastricht wordt profvoetbalclub MVV opgericht, als afsplitsing van MVV'02.
9 mei » In een geparkeerde auto wordt het lichaam gevonden van de Italiaanse politicus Aldo Moro. Hij was 55 dagen eerder ontvoerd door de Brigate Rosse.
10 mei » De Efteling opent de attractie Spookslot.
15 mei » De Britse regering belooft Zambia voor de komende twee jaren financiële steun ter waarde van 47,5 miljoen pond sterling.
3 augustus » Opening van de elfde Gemenebestspelen in Edmonton met de deelname van 1474 atleten afkomstig uit 46 landen.
Dag van crematie 16 november 1978
De temperatuur op 16 november 1978 lag tussen 5,4 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 5,9 uur zonneschijn (67%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
2 april » In Buenos Aires verliest Nederland in de finale van het WK hockey met 3-2 van Pakistan.
18 april » De Belg Eddy Merckx rijdt zijn laatste wielerwedstrijd: de Omloop van het Waasland.
15 mei » Club Brugge speelt als enige Belgische voetbalclub ooit de Europa Cup I-finale, maar verliest die van Liverpool FC
17 mei » In 's-Hertogenbosch wordt de eerste glasbak van Nederland geplaatst.
23 juni » Voor het eerst wordt in De Kuip (stadion Feijenoord) in Rotterdam een popconcert gehouden. Ruim 50.000 fans zijn getuige van het optreden van Bob Dylan, die zijn eerste Europese tournee maakt.
23 december » Italië, Sicilië, Palermo Airport: een Alitalia DC-9 stort tijdens de landing in zee. 108 mensen komen om, 21 mensen overleven de ramp, gered door vissersboten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Bob Smith, "Indische fam. Smith-Heezen en een Dordtse fam. Gooshouwer-Dekker.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-smith/I1319.php : benaderd 29 september 2026), "Johanna Josephine Justine Timmermans (1897-1978)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.