Stamboom Sieba » Henriëtte Bloch (1869-1925)

Persoonlijke gegevens Henriëtte Bloch 

  • Zij is geboren op 31 oktober 1869 in Winschoten Groningen Nederland.
  • Zij is overleden op 20 november 1925 in Rotterdam Zuid Holland Nederland, zij was toen 56 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 februari 2026.

Gezin van Henriëtte Bloch

Zij is getrouwd met Emanuel Hartog Van Straten.

Zij zijn getrouwd op 26 augustus 1897 te Amsterdam Noord Holland Nederland, zij was toen 27 jaar oud.

Huwelijk op 26 augustus 1897 te Amsterdam
Vader van de bruidegom
Hartog Emanuel van Straten, reiziger van beroep

Moeder van de bruidegom
Mina Speijer

Bruidegom
Emanuel Henri van Straten, geboren te Rotterdam, 26 jaar oud, bediende van beroep

Bruid
Henriëtte Bloch, geboren te Winschoten, 27 jaar oud

Vader van de bruid
Israël Bloch, grossier van beroep

Moeder van de bruid
Sara Maria Keizer

Noord-Hollands Archief
Bronvermelding
Noord-Hollands Archief te Haarlem, BS Huwelijk
burgerlijke stand van de gemeente Amsterdam, Archiefdeel van (dubbele) registers van huwelijken v..., Amsterdam, archief 358.6, inventaris-num-mer 1191, 26-08-1897, Huwelijksakten van de gemeente Amsterdam, 1897, aktenummer Reg. 26 fol. 33

Permalink https://hdl.handle.net/21.12102/DC739449A3754841B7C66135DE31BE53

Kind(eren):

  1. Gerhard Van Straten  1890-1942 


Notities over Henriëtte Bloch

Geboorte op 31 oktober 1869 te Winschoten
Vader
Israel Bloch, 29 jaar oud, winkelier van beroep

Moeder
Sara Maria Keizer

Kind (vrouwelijk)
Henriëtte Bloch, geboren op 31 oktober 1869 te Winschoten

AlleGroningers
Bronvermelding
AlleGroningers te Groningen, BS Geboorte
Bron: boek, Periode: 1869, Winschoten, 1 november 1869, Geboorteregister 1869, aktenummer 157
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Overlijden op 20 november 1925 te Rotterdam
Vader
Israel Gompel Bloch

Moeder
Maria Sara Keizer

Overledene
Henriette Bloch, geboren te Winschoten, 56 jaar oud
Partner
Emanuel Henri van Straten

Stadsarchief Rotterdam
Bronvermelding
Stadsarchief Rotterdam te Rotterdam, BS Overlijden
Burgerlijke Stand Rotterdam, overlijdensakten, Rotterdam, archief 999-09, inventaris-num-mer 1925E, 1925, Nadere toegang op het overlijdensregister van de gemeente Rotterdam, aktenummer 1925.4343, folio e024

Permalink https://hdl.handle.net/21.12133/87BAD090E9284BB199DE4CE0365DAB55

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henriëtte Bloch?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Henriëtte Bloch

Henriëtte Bloch
1869-1925

1897

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 oktober 1869 lag rond de 7,9 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd als 18e president van de Verenigde Staten
    • 6 april » Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
    • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
    • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
    • 8 december » Paus Pius IX opent het Eerste Vaticaans Concilie.
    • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
  • De temperatuur op 26 augustus 1897 lag rond de 15,5 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 19 februari » De aartsbisschoppen van Canterbury en York weerleggen in hun brief Saepius Officio de argumenten van Paus Leo XIII in zijn brief Apostolicae Curae tegen de geldigheid van de wijdingen in de Kerk van Engeland.
    • 18 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Unión Española
    • 12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
    • 13 juli » Guglielmo Marconi verkrijgt octrooi op de draadloze telegraaf.
    • 31 oktober » Frankrijk eist het atol Bassas da India op.
    • 28 december » Het toneelstuk Cyrano de Bergerac van Edmond Rostand gaat in première.
  • De temperatuur op 20 november 1925 lag tussen -5,8 °C en 5,7 °C en was gemiddeld 0,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 3,8 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1925: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,3 miljoen inwoners.
    • 19 maart » Bisschopswijding van Angelo Roncalli, apostolisch visitator in Bulgarije, in Rome door kardinaal Giovanni Tacci Porcelli.
    • 2 augustus » Conrad Hilton opent in Dallas, Texas het eerste Hilton-hotel.
    • 15 oktober » Oprichting van de Deense voetbalclub Hvidovre IF.
    • 31 oktober » Ahmad Sjah Qajar, de laatste sjah van de dynastie der Kadjaren van Iran wordt afgezet
    • 24 december » Benito Mussolini krijgt alle macht in Italië.
    • 25 december » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de tweede keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-2 gelijk te spelen tegen naaste belager Brazilië.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bloch

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bloch.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bloch.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bloch (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Sieba is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
H.J. Sieba, "Stamboom Sieba", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-sieba/I1990.php : benaderd 6 oktober 2026), "Henriëtte Bloch (1869-1925)".