Stamboom Sieba » Hans Abraham Rabbie (1918-1993)

Persoonlijke gegevens Hans Abraham Rabbie 

  • Hij is geboren op 5 april 1918 in Amsterdam Noord Holland Nederland.
  • Hij is overleden op 24 februari 1993 in Zwijndrecht Zuid-Holland Nederland, hij was toen 74 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 maart 2026.

Gezin van Hans Abraham Rabbie

(1) Hij is getrouwd met (Niet openbaar).

Zij zijn getrouwd.


(2) Hij is getrouwd met Bilha Jacoba Jessurun.

Zij zijn getrouwd op 1 april 1942 te Amsterdam Noord Holland Nederland, hij was toen 23 jaar oud.

bron: amsterdam registratie kaart

echtscheiding 01-04-1946
---------------------------------------------------------------------------------------------------------Huwelijk op 1 april 1942 te Amsterdam
Vader van de bruidegom
Salomon Rabbie, administrateur van beroep

Moeder van de bruidegom
Cornelia Kinsbergen

Bruidegom
Hans Abraham Rabbie, geboren te Amsterdam, 23 jaar oud, magazijnbediende van beroep

Bruid
Bilha Jacoba Jessurun, geboren te Amsterdam, 22 jaar oud

Vader van de bruid
Jacob Jessurun, winkelier van beroep

Moeder van de bruid
Sara van Vliet

Opmerking
Echtscheiding 01-04-1946.

Noord-Hollands Archief
Bronvermelding
Noord-Hollands Archief te Haarlem, BS Huwelijk
burgerlijke stand van de gemeente Amsterdam, Archiefdeel van (dubbele) registers van huwelijken v..., Amsterdam, archief 358.6, inventaris-num-mer 3834, 01-04-1942, Huwelijksakten van de gemeente Amsterdam, 1942, aktenummer Reg. 16 fol. 25
Permalink https://hdl.handle.net/21.12102/A2D8F4CC74464F92B9AC2F82C51F6B4F

Notities over Hans Abraham Rabbie

Hans Abraham Rabbie, zoon van Salomon Rabbie en Cornelia Kinsbergen
Geboren 5 apr 1918 Amsterdam, Noord-Holland, Nederland, bron: Persoonskaart CBG, overleden 24 feb 1993 Zwijndrecht, Zuid-Holland, Nederland, 74 jaar, bron: Persoonskaart CBG. Beroep: hulp arbeider bouwbedrijf; vertegenwoordiger, bron: Persoonskaart CBG, 1e huwelijk (gescheiden) met: Bilha Jacoba Jesserun, 2e gehuwd/ relatie met: Francisca Antonia Maria Bekkers
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
overlijdensdatum van digitaal joods monument.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
geboorte akte:https://archief.amsterdam/inventarissen/scans/5009/1.3.26.7/start/40/limit/10/highlight/4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hans Abraham Rabbie?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:
  • Nostra Priores, één auteur heeft bevestigd dat het om dezelfde persoon gaat

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 april 1918 lag tussen 7,9 °C en 13,2 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 2,0 mm neerslag. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 3 maart » Vrede van Brest-Litovsk wordt ondertekend, einde aan het oostfront van de Eerste Wereldoorlog.
    • 5 maart » De Sovjet-Unie verruilt Petrograd als hoofdstad voor Moskou.
    • 4 april » Het komt in Amsterdam als gevolg van voedselschaarste tot ongeregeldheden.
    • 9 augustus » Duke Kahanamoku scherpt in New York zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.01,4. Het oude record (1.01,6) stond sinds 20 juli 1912 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
    • 10 november » De Duitse keizer Wilhelm II komt aan op Station Eijsden om asiel aan te vragen in Nederland.
    • 4 december » De Amerikaanse president Woodrow Wilson vaart naar Versailles voor de vredesbesprekingen van de Eerste Wereldoorlog. Hij is hiermee de eerste Amerikaanse president die naar het buitenland reist terwijl hij in functie is.
  • De temperatuur op 24 februari 1993 lag tussen -3,2 °C en 1,6 °C en was gemiddeld -1,1 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 2,7 uur zonneschijn (26%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1993: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,2 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De voornaamste oppositiepartijen in Kenia verwerpen de uitslag van de eerste vrije verkiezingen in 26 jaar vanwege "wijdverbreide onregelmatigheden" door het regime van de winnende president Daniel arap Moi.
    • 5 januari » De olietanker Braer slaat bij de Shetlandeilanden te pletter: 85.000 ton olie stroomt in zee.
    • 9 augustus » De militaire regering van Tsjaad heeft een nachtelijk uitgaansverbod afgekondigd voor het hele land, nadat een dag eerder bij nieuwe etnische rellen ten minste 41 mensen zijn gedood in de hoofdstad Ndjamena.
    • 30 augustus » De Zuid-Afrikaanse anti-apartheidsorganisatie ANC biedt excuses aan voor de misdaden die hun leden hebben begaan in de gevangenkampen van de beweging gedurende de jaren 70 en 80 van de 20e eeuw.
    • 27 september » De Japanse premier Morihiro Hosokawa spreekt in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties zijn verontschuldigingen uit voor het gedrag van zijn vaderland tijdens de Tweede Wereldoorlog.
    • 28 november » Familieleden van de voortvluchtige Colombiaanse drugsbaron Pablo Escobar, leider van het Medellin-drugskartel, vragen tevergeefs asiel aan in Duitsland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rabbie

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Rabbie.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Rabbie.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Rabbie (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Sieba is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
H.J. Sieba, "Stamboom Sieba", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-sieba/I1452.php : benaderd 22 oktober 2026), "Hans Abraham Rabbie (1918-1993)".