Stamboom Sieba » Simon Van Rhijn (1871-1943)

Persoonlijke gegevens Simon Van Rhijn 


Gezin van Simon Van Rhijn

Hij is getrouwd met Esther Dwinger.

Zij zijn getrouwd op 12 maart 1896 te Amsterdam, hij was toen 24 jaar oud.

Huwelijk op 12 maart 1896 te Amsterdam
=

Vader van de bruidegom

Philip van Rhijn, fotograaf van beroep
Moeder van de bruidegom

Maria Philips
=

Bruidegom

Simon van Rhijn, geboren te Amsterdam, 24 jaar oud, bediende van beroep
Bruid

Esther Dwinger, geboren te Leeuwarden, 27 jaar oud
=

Vader van de bruid

Abraham Dwinger, venter van beroep
Moeder van de bruid

Penina Hirsch

Bronvermelding
Noord-Hollands Archief

Noord-Hollands Archief, BS Huwelijk
Amsterdam, 12 maart 1896, aktenummer Reg.7 fol. 6

Kind(eren):

  1. Abraham Van Rhijn  1898-1945 


Notities over Simon Van Rhijn

bron Joods monument

Simon van Rhijn was een zoon van Philip van Rhijn en Maria Philips. Hij trouwde op 12 Maart 1896 in Amsterdam met Esther Dwinger uit Leeuwarden, een dochter van Abraham Dwinger en Penina Hirsch. Het echtpaar kreeg drie kinderen, t.w. Maria, Abraham en Penina, die de Holocaust heeft overleefd. Zijn vrouw Esther Dwinger overleed echter op 11 Augustus 1937 in Amsterdam en is twee dagen later, op 13 Augustus 1937 begraven op de Joodse Begraafplaats in Muiderberg. Zijn dochter Maria en zoon Abraham zijn in de Sjoa vermoord.

Simon van Rhijn woonde op de Nieuwe Keizersgracht 47hs, waar ook zijn dochter Maria haar man Levie Moscoviter woonden. Simon, zijn dochter Maria en schoonzoon Levie Moscoviter werden op 28 Januari 1943 afgevoerd naar kamp Westerbork. Zijn dochter en schoonzoon werden van Westerbork naar Vught gebracht en later via Westerbork gedeporteerd naar Sobibor waar zij zijn vermoord. Simon van Rhijn echter is van Westerbork al op 2 Februari gedeporteerd naar Auschwitz. Daar is hij direct bij aankomst op 5 Februari 1943 vermoord.

Stadsarchief Amsterdam, archiefkaarten van Simon van Rhijn, Levie Moscovither; websites www.wiewaswie.nl en www.akevoth/mokum/burial permits en het archief van de Joodse Raad, registratiekaar van Simon van Rhijn.


Tweede Wereldoorlogslachtoffer


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Simon Van Rhijn?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Simon Van Rhijn

Simon Van Rhijn
1871-1943

1896

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 augustus 1871 lag rond de 23,0 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 58%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 24 februari » Charles Darwin publiceert in Londen zijn Descent of Man (De afstamming van de mens).
    • 29 maart » De Royal Albert Hall wordt geopend door koningin Victoria.
    • 10 mei » Met het afsluiten van de Vrede van Frankfurt wordt de Frans-Pruisische Oorlog officieel beëindigd.
    • 8 oktober » Een grote brand verwoest bijna zes vierkante kilometer van Chicago waarbij honderden mensen omkomen.
    • 10 november » Journalist Henry Morton Stanley ontdekte de vermiste Schotse zendeling David Livingstone in het Afrikaanse dorpje Ujiji, en sprak daarbij de later legendarische woorden "Dr. Livingstone, I presume?".
    • 24 december » eerste uitvoering van Aida, opera van Giuseppe Verdi, ter gelegenheid van de opening van het Suezkanaal.
  • De temperatuur op 12 maart 1896 lag rond de 5,3 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 69%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Utah ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als 45e staat.
    • 9 februari » Het eerste WK kunstschaatsen (alleen voor mannen) vindt plaats in Sint-Petersburg in Rusland.
    • 28 maart » Première van de opera Andrea Chénier
    • 12 augustus » Voetbalclub Willem II wordt opgericht in Tilburg.
    • 27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.
    • 3 december » Herman Hollerith richt de Tabulating Machine Company op, een voorloper van IBM.
  • De temperatuur op 5 februari 1943 lag tussen -0,3 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 4,1 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 2,0 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 27 februari » Het Nederlandse onderzeebootmoederschip de Colombia wordt ter hoogte van Simonstad door de Duitse onderzeeboot U-516 tot zinken gebracht.
    • 20 juni » De Duitsers voeren bij een razzia in Amsterdam 5500 joden weg naar Westerbork.
    • 17 augustus » Conferentie van Quebec begint.
    • 14 september » Ontmoeting tussen Hitler en Mussolini in Rastenburg.
    • 10 november » Onthoofding van de rooms-katholieke priesters Johannes Prassek (32), Eduard Müller (32) en Hermann Lange (31), en de Evangelisch-Lutherse pastor Karl Friedrich Stellbrink (49) in een gevangenis in Hamburg. Ze worden de Martelaren van Lübeck genoemd.
    • 13 december » Als wraak voor vermeende steun aan het verzet moordt een Duitse legereenheid de gehele mannelijke bevolking van het Griekse stadje Kalavryta uit.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Rhijn


De publicatie Stamboom Sieba is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
H.J. Sieba, "Stamboom Sieba", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-sieba/I1427.php : benaderd 11 januari 2026), "Simon Van Rhijn (1871-1943)".