Stamboom Severijn » Hendrik Moll (1879-????)

Persoonlijke gegevens Hendrik Moll 

Bron 1

Gezin van Hendrik Moll

Hij is getrouwd met Teuntje Wiesenekker.

Zij zijn getrouwd op 12 mei 1900 te Huizen, hij was toen 21 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Gerritje Moll  1900-
  2. Evert Moll  1901- 
  3. Harmen Moll  1903-
  4. Hendrika Moll  1909-
  5. Pieter Moll  1912- 
  6. Tijmetje Moll  1912-
  7. Wijnpje Moll  1913-
  8. Stiena Moll  1916-
  9. Gijsbertha Moll  1918-1918
  10. Alida Moll  1918-1919
  11. Hendrik Moll  1923-

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Moll?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Moll


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Jattie Moll-Severijn, Samengesteld door Dr. W.H. Moll, Amersfoort 1 december 1940.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 2 februari 1879 lag rond de -0,5 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1879: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 22 januari » De Zoeloes verslaan de Britten in de Slag bij Isandlwana.
      • 14 maart » Albert Einstein, Duits theoretisch fysicus († 1955)
      • 19 april » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC St. Gallen.
      • 15 september » In Haarlem wordt de eerste voetbalclub van Nederland opgericht, door de 14-jarige Pim Mulier. Hij noemt de club HFC, de Haarlemsche Football Club.
      • 21 oktober » Eerste demonstratie van de gloeilamp door Thomas Edison.
      • 31 december » Thomas Edison laat rondom een park tientallen gloeilampen branden als feestversiering en demonstreert daarmee zijn nieuwste uitvinding: het elektrisch licht.
    • De temperatuur op 12 mei 1900 lag rond de 7,8 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 60%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 11 april » In de VS loopt de eerste bruikbare duikboot van stapel, de USS Holland (SS-1).
      • 15 april » In Parijs opent de Exposition Universelle, de grootste wereldtentoonstelling ooit in Europa, haar deuren. Vooral nieuwigheden zoals elektriciteit en film trekken veel belangstelling. De eerste Parijse metro is nog een blijvende herinnering aan deze grote tentoonstelling.
      • 2 juli » Eerste vlucht van een zeppelin, bij Friedrichshafen, Duitsland.
      • 19 september » Butch Cassidy en de Sundance Kid plegen hun eerste overval.
      • 4 december » De Nationale Vergadering van Frankrijk verwerpt een plan van de nationalistische generaal Auguste Mercier om het Verenigd Koninkrijk binnen te vallen.
      • 14 december » Max Planck publiceert zijn studie over de kwantummechanica.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Moll

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Moll.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Moll.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Moll (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Gijsbertus Cornelis (Bert) Severijn, "Stamboom Severijn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-severijn/I8740.php : benaderd 29 december 2025), "Hendrik Moll (1879-????)".