De temperatuur op 10 november 1922 lag tussen -0,5 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 4,1 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
15 februari » In Den Haag wordt het Internationaal Gerechtshof - gevestigd in het Vredespaleis - geopend.
14 maart » Oprichting van de Missio sui juris Urga in Mongolië.
16 april » Duitsland en de Sovjet-Unie ondertekenen het Verdrag van Rapallo.
23 augustus » Oprichting van de Peruaanse voetbalbond ("Federación Peruana de Fútbol").
31 oktober » Triomftocht van Italiaanse zwarthemden n.a.v. succesvolle coup, waarop Mussolini en zijn Fascistische Partij aan de macht komen.
Trouwdag 8 februari 1941
De temperatuur op 8 februari 1941 lag tussen 1,9 °C en 7,2 °C en was gemiddeld 4,9 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 1,1 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
13 juni » De Vichy-regering gebiedt alle (niet-Franse) joodse burgers in het niet-bezette deel van Frankrijk te interneren. De anti-joodse maatregel zou een eigen initiatief zijn van de Vichy-regering.
18 augustus » De eerste tweehonderd gevangenen komen aan in kamp Amersfoort. Het is een groep communisten die eerder waren geïnterneerd in kamp Schoorl.
31 oktober » Einde werkzaamheden aan de 18 meter hoge busten van de presidenten van de Verenigde Staten in Mount Rushmore.
7 december » In reactie op de Japanse aanval op Pearl Harbor raken de Verenigde Staten officieel betrokken bij de Tweede Wereldoorlog.
11 december » Duitsland en Italië verklaren de Verenigde Staten de oorlog, waarna de VS in antwoord hen de oorlog verklaart en zich hierdoor mengt in de Tweede Wereldoorlog in Europa.
Dag van overlijden 17 april 1987
De temperatuur op 17 april 1987 lag tussen 8,1 °C en 16,8 °C en was gemiddeld 12,0 °C. Er was 1,0 uur zonneschijn (7%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
12 maart » Schaatsster Ingrid Haringa verbetert in Inzell het Nederlands record van Alie Boorsma op de 500 meter (41,21 seconden) met een tijd van 40,92 seconden.
10 mei » Nederland eindigt met zes medailles, waaronder twee gouden, als derde in het medailleklassement bij de eerste EK judo, waar zowel mannen als vrouwen aan deelnemen.
30 juni » De Europese Commissie publiceert haar groenboek over telecommunicatie.
19 augustus » Bloedbad in Hungerford.
13 september » In Londen wint de Nederlandse vrouwenhockeyploeg de Europese titel door gastland Engeland in de finale na strafballen te verslaan.
19 oktober » Beurscrisis, bekend onder de naam Zwarte maandag.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Gijsbertus Cornelis (Bert) Severijn, "Stamboom Severijn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-severijn/I11640.php : benaderd 24 oktober 2026), "Elsie May Achterhof (1922-1987)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.