Stamboom Servaes, Maastricht/Venlo/Straelen/Neuss/Düsseldorf » Margaretha Wilhelmina Donk (1884-1967)

Persoonlijke gegevens Margaretha Wilhelmina Donk 


Gezin van Margaretha Wilhelmina Donk

Zij is getrouwd met Sine Ypma.

Zij zijn getrouwd op 30 september 1908 te Amsterdam, Noord-Holland, Nederland, zij was toen 24 jaar oud.Bron 1

Huwelijk op 30 september 1908 te Amsterdam
=
Vader van de bruidegom
Eeltje IJpma
Moeder van de bruidegom
Maria Goedkoop
=
Bruidegom
Sine IJpma, geboren te Workum, 23 jaar oud, banketbakker van beroep
Bruid
Margaretha Wilhelmina Donk, geboren te Nieuwer-Amstel, 24 jaar oud
=
Vader van de bruid
Johannes Gerardus Donk, Schipper van beroep
Moeder van de bruid
Dorothea Maria Snijders
=
Bronvermelding
Noord-Hollands Archief, BS Huwelijk; Amsterdam, 30 september 1908, aktenummer Reg.6F fol. 29v

Kind(eren):

  1. Sine Ypma  1913-

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Margaretha Wilhelmina Donk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Margaretha Wilhelmina Donk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Margaretha Wilhelmina Donk


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Noord-Hollands Archief, BS Huwelijk; Amsterdam, 30 september 1908, aktenummer Reg.6F fol. 29v

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 24 mei 1884 lag rond de 13,3 °C. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society.
      • 13 maart » Begin van het Beleg van Khartoum.
      • 13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
      • 31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
      • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
      • 15 december » Het Wachttoren-, Bijbel- en Traktaatgenootschap (het kerkgenootschap van Jehova's getuigen) wordt rechtspersoonlijkheid verleend met Charles Taze Russell als president.
    • De temperatuur op 30 september 1908 lag tussen 10,7 °C en 21,9 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 8,9 uur zonneschijn (76%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
      • 27 januari » Ontdekking van de Jupitermaan Pasiphae door Philibert Jacques Melotte.
      • 15 februari » Goedkeuring van de Missionarissen van Afrika of Witte Paters door Paus Pius X.
      • 21 mei » Door een verkeerde wissel rijdt een trein bij Kontich in op een stilstaande reizigerstrein, met als gevolg veertig doden en driehonderdtwintig gewonden.
      • 30 juni » In Toengoeska (nu Kraj Krasnojarsk) in Siberië vindt een ongekend krachtige explosie plaats, waarvan de oorzaak nooit is opgehelderd.
      • 19 juli » Oprichting van Rotterdamse voetbalclub Feijenoord.
      • 24 november » Stranding van de Fernando bij Terschelling, zes doden. Van de zeventien opvarenden kunnen er veertien man worden gered, maar ook drie redders komen om.
    • De temperatuur op 25 maart 1967 lag tussen 5,8 °C en 14,2 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (64%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 22 november 1966 tot 5 april 1967 was er in Nederland het kabinet Zijlstra met als eerste minister Prof. dr. J. Zijlstra (ARP).
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • In het jaar 1967: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,5 miljoen inwoners.
      • 2 januari » Voor het eerst wordt reclame uitgezonden op de Nederlandse televisie.
      • 10 januari » Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven treden in het huwelijk.
      • 14 maart » John Emms, Brits schaker
      • 15 april » Arie den Hartog wint de tweede editie van Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
      • 22 juli » Ontslag van de Italiaan Giuseppe Beltrami als nuntius in Nederland en benoeming van zijn landgenoot Angelo Felici tot zijn opvolger.
      • 10 november » In België wordt bij Koninklijk Besluit besloten tot het instellen van een fonds voor medische, sociale en pedagogische zorg voor gehandicapten.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Donk

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Donk.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Donk.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Donk (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    A.R. Servaes, "Stamboom Servaes, Maastricht/Venlo/Straelen/Neuss/Düsseldorf", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-servaes/I7741.php : benaderd 29 december 2025), "Margaretha Wilhelmina Donk (1884-1967)".