Stamboom Schuring » Roelina Harms Meijer (1841-1895)

Persoonlijke gegevens Roelina Harms Meijer 

  • Zij is geboren op 25 februari 1841 in Veenhuizen Dalen, Drenthe, Nederland.Bron 1
  • Registratie van geboorte op 26 februari 1841.Bron 1
  • Beroep: landbouwster.Bron 2
  • (memorie van successie) .
    Kantoor Emmen, memorie van successie, 18 mei 1896, inventarisnr. 1, opnamenr. 510, memorienr. 5/26
    Er is onroerend goed aanwezig.
  • Zij is overleden op 2 november 1895 in Dalen (Dr), zij was toen 54 jaar oud.Bron 3
  • Registratie van overlijden februari 1895.Bron 3
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 22 september 2008.

Gezin van Roelina Harms Meijer

Zij is getrouwd met Hendrik Jans Kip.

Zij zijn getrouwd op 13 mei 1865 te Dalen (Dr), zij was toen 24 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Susanna Hendriks Kip  1865-1896 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Roelina Harms Meijer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Roelina Harms Meijer

Roelina Harms Meijer
1841-1895

1865

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. akte 14
  2. huw akte 16
  3. akte 47
  4. akte 16

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 februari 1841 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1841: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 20 januari » Hongkong wordt door de Britten bezet.
    • 26 januari » Het Verenigd Koninkrijk bezet Hongkong.
    • 3 april » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Batavia in Nederlands-Indië.
    • 14 juni » Oprichting van het eerste parlement van Canada.
    • 30 augustus » Sir Robert Peel volgt William Lamb op als premier van het Verenigd Koninkrijk.
    • 2 oktober » Florestan I volgt zijn overleden broer Honorius V op als vorst van Monaco.
  • De temperatuur op 13 mei 1865 lag rond de 17,3 °C. De winddruk was 2.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 44%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Onbevlekte Maria of Paters van Chavagnes door Paus Pius IX.
    • 10 juni » Wereldpremière van de opera Tristan en Isolde van Richard Wagner in het Nationaltheater te München.
    • 19 juni » In Galveston, Texas wordt de afschaffing van de slavernij en de vrijheid van alle voormalige slaven in Texas afgekondigd. De dag wordt in de Verenigde Staten gevierd als Juneteenth.
    • 2 juli » William Booth richt The Christian Mission op. Dit wordt later het Leger des Heils.
    • 9 oktober » In de Amerikaanse staat Pennsylvania wordt gestart met de aanleg van de eerste oliepijplijn.
    • 18 december » Door aanname van het 13de amendement van de Amerikaanse grondwet wordt slavernij afgeschaft in de Verenigde Staten van Amerika.
  • De temperatuur op 2 november 1895 lag rond de 0,5 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Benoeming van Henricus van de Wetering tot hulpbisschop van Utrecht.
    • 22 maart » Eerste film wordt gedraaid in een privévoorstelling van de gebroeders Lumière.
    • 5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
    • 25 mei » De republiek van Taiwan wordt gesticht, met Tang Ching-sung als president.
    • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
    • 23 december » In Amsterdam wordt de Bouwonderneming Jordaan NV opgericht, een experiment om te zien of het mogelijk is om de erbarmelijke leefomstandigheden van de arbeidersklasse in de volkswijk de Jordaan te verbeteren zonder overheidssteun.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Meijer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Meijer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Meijer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Meijer (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Schuring is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Janna Schuring, "Stamboom Schuring", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schuring/I3520.php : benaderd 25 december 2025), "Roelina Harms Meijer (1841-1895)".