Stamboom Schmidt » Marretje (Marritje) Meeter (1871-1960)

Persoonlijke gegevens Marretje (Marritje) Meeter 

Bronnen 1, 2

Gezin van Marretje (Marritje) Meeter

Zij is getrouwd met Gerard Jean van den Berg.Bronnen 3, 4

Gerard Jean van den Berg is bij zijn huwelijk 26 jaar
Marretje Meeter is bij haar huwelijk 24 jaar
Huwelijksakte
aktenummer 114
Getuigen:
Henri van de Berg (handelaar) (broeder des bruidegom)
Johannes Meeter (metaaldraaier) (broeder van de bruid)
Lambertus Petrus Johannes ? Poolen (bloemist) (bekende van bruid en bruidegom)
? (schoenmaker) (bekende van bruid en bruidegom)


 

Zij zijn getrouwd op 22 april 1896 te Gemeente Haarlem, Noord-Holland, Nederland, zij was toen 24 jaar oud.

bron: wiewaswie.nl

Het echtpaar is gescheiden 14 augustus 1934 te Gemeente Haarlem, Noord-Holland, Nederland.

bron: wiewaswie.nl

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marretje (Marritje) Meeter?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Marretje (Marritje) Meeter

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Marretje (Marritje) Meeter


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Delpher, via http://www.delpher.nl/nl/kranten/view?qu...
      Rouwadvertentie
      Het vrije volk 8 november 1960

    2. WieWasWie, via https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/70964...
      BS Overlijden met Marritje Meeter
      Overledene
      Marritje Meeter
      Beroep
      zonder beroep
      Geslacht
      Vrouw
      Leeftijd
      88
      Vader
      Steven Johannes Meeter
      Moeder
      Anna van Heulen
      (ex-)partner
      Gerard Jan van den Berg
      Geslacht
      Man
      Gebeurtenis
      Overlijden
      Datum
      06-11-1960
      Gebeurtenisplaats
      Epe
      Documenttype
      BS Overlijden
      Erfgoedinstelling
      Gelders Archief
      Plaats instelling
      Arnhem
      Collectiegebied
      Gelderland
      Archief
      0207a
      Registratienummer
      17023
      Aktenummer
      23
      Registratiedatum
      07-11-1960
      Akteplaats
      Epe
      Collectie
      Epe (hulpsecretarie Vaassen)
    3. Delpher, via http://www.delpher.nl/nl/kranten/view?qu...
      Echtscheiding
      Nederlandsche Staatscourant 25 augustus 1934

      Bij vonnis der arrondissementsrechtbank te Haarlem dd.
      14 Augustus 1934 is tusschen Marretje Meeter, wonende te
      Haarlem, en Gérard Jean van den Berg, wiens woon- en ver-
      blijfplaats onbekend zijn, op 22 April 1896 te Haarlem gehuwd,
      echtscheiding uitgesproken.
      (Kosteloos.) De'Procureur van Eischeresse,
      (3736/7) Mr. M. A. van Eek.
    4. WieWasWie, via https://www.wiewaswie.nl/personen-zoeken...

      //114 Bekijk afbeelding
      Download afbeelding
      Bruidegom:Gerard Jean van den BergRelatiesoort:BruidegomGeslacht:ManGeboorteplaats:RoubaixLeeftijd:26Beroep:WinkelierVader bruidegom:Henri van den BergGeslacht:ManMoeder bruidegom:Maria Gesina Johanna HomeijerGeslacht:VrouwBruid:Marretje MeeterRelatiesoort:BruidGeslacht:VrouwGeboorteplaats:HaarlemLeeftijd:24Vader bruid:Steven Johannes MeeterGeslacht:ManMoeder bruid:Anna van HeulenGeslacht:VrouwGebeurtenis:HuwelijkDatum:woensdag 22 april 1896Gebeurtenisplaats:HaarlemDocumenttype:BS HuwelijkErfgoedinstelling:Noord-Hollands ArchiefNoord-Hollands ArchiefPlaats instelling:HaarlemCollectiegebied:Noord-HollandAktenummer:114Registratiedatum:1896Akteplaats:HaarlemOpmerking:echtscheiding 14 augustus 1934 te haarlem

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 9 december 1871 lag rond de -1,6 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 24 februari » Charles Darwin publiceert in Londen zijn Descent of Man (De afstamming van de mens).
      • 27 maart » In Edinburgh wordt de eerste officiële rugbyinterland uit de geschiedenis gespeeld. Schotland wint op Raeburn Place van Engeland.
      • 10 mei » Met het afsluiten van de Vrede van Frankfurt wordt de Frans-Pruisische Oorlog officieel beëindigd.
      • 8 oktober » Een grote brand verwoest bijna zes vierkante kilometer van Chicago waarbij honderden mensen omkomen.
      • 10 november » Journalist Henry Morton Stanley ontdekte de vermiste Schotse zendeling David Livingstone in het Afrikaanse dorpje Ujiji, en sprak daarbij de later legendarische woorden "Dr. Livingstone, I presume?".
      • 24 december » eerste uitvoering van Aida, opera van Giuseppe Verdi, ter gelegenheid van de opening van het Suezkanaal.
    • De temperatuur op 22 april 1896 lag rond de 10,8 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 23 januari » Wilhelm Röntgen maakt voor het eerst een foto via elektromagnetische stralingen van de hand van Albert von Kölliker.
      • 5 april » Opening van de eerste moderne Olympische Spelen in Athene, Griekenland. Zie ook 6 april.
      • 6 april » In Athene beginnen de eerste moderne Olympische Spelen.
      • 2 juni » De in Engeland werkende Italiaanse ingenieur Guglielmo Marconi ontvangt patent voor zijn uitvinding van de draadloze telegrafie.
      • 27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.
      • 25 december » John Sousa componeert "The Stars and Stripes Forever".
    • De temperatuur op 6 november 1960 lag tussen 4,2 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 6,4 mm neerslag gedurende 4,6 uur. Er was 1,4 uur zonneschijn (15%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
    • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
      • 5 april » De film Ben-Hur wint elf Oscars.
      • 21 april » Brasilia wordt officieel de hoofdstad van Brazilië.
      • 16 augustus » Cyprus wordt onafhankelijk van Groot-Brittannië.
      • 17 augustus » Gabon wordt onafhankelijk en Gabriël Léon M'ba wordt tot president verkozen.
      • 19 augustus » Koude Oorlog - in Moskou wordt Gary Powers, de piloot van het neergehaalde Amerikaanse U-2 vliegtuig, door de Sovjet-Unie veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf + 7 jaar werkkamp voor spionage.
      • 30 september » The Flintstones, een Amerikaanse animatieserie, wordt voor het eerst op televisie uitgezonden in de Verenigde Staten.
    • De temperatuur op 10 november 1960 lag tussen -1,2 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 3,6 °C. Er was 3,6 mm neerslag gedurende 4,1 uur. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
    • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
      • 5 april » De film Ben-Hur wint elf Oscars.
      • 27 april » De Nederlandse regering besluit tot het zenden van troepen naar Nederlands-Nieuw-Guinea.
      • 27 mei » Militaire staatsgreep Turkije.
      • 28 juni » Benoeming van de Nederlander Johannes Willebrands tot secretaris van het Secretariaat voor de Eenheid onder de Christenen van de Romeinse Curie.
      • 20 augustus » De honden Belka en Strelka, een dag eerder gelanceerd aan boord van Spoetnik 5, keren als eerste dieren levend terug van een ruimtereis.
      • 1 oktober » Nigeria wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Meeter

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Meeter.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Meeter.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Meeter (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Schmidt is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Marielle Schmidt, "Stamboom Schmidt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schmidt/I502.php : benaderd 26 december 2025), "Marretje (Marritje) Meeter (1871-1960)".