Stamboom Schmidt » Elisabeth Steenbeker (1814-1897)

Persoonlijke gegevens Elisabeth Steenbeker 

Bron 1
  • Zij is geboren op 10 december 1814 in Gemeente Leiden, Zuid-Holland, Nederland.
    bron: wiewaswie.nl
  • Beroep: op 11 november 1857 Dubbelaarster (bron: huwelijksakte).
  • (Wonende) op 10 december 1814 in Wijk 6, Bouwelouwesteeg 607, Gemeente Leiden, Zuid-Holland, Nederland.
    bron: geboorteakte
  • Zij is overleden op 29 mei 1897 in Gemeente Leiden, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 82 jaar oud.
    bron: wiewaswie.nl

Gezin van Elisabeth Steenbeker

Zij is getrouwd met Willem Keereweer.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 11 november 1857 te Gemeente Leiden, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 42 jaar oud.

bron: wiewaswie.nl

Gebeurtenis (Death of Spouse).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Elisabeth Steenbeker?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. WieWasWie, via https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/50803...
    BS Geboorte met Elisabeth Steenbeker
    Kind
    Elisabeth Steenbeker
    Geboortedatum
    10-12-1814
    Geboorteplaats
    Leiden
    Woonplaats
    Bouwelouwesteeg, wijk 6, no 607
    Vader
    Casper Steenbeker
    Beroep
    dekenwerker
    Moeder
    Elisabeth van Luin
    Gebeurtenis
    Geboorte
    Datum
    10-12-1814
    Gebeurtenisplaats
    Leiden
    Documenttype
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling
    Erfgoed Leiden en Omstreken
    Plaats instelling
    Leiden
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Archief
    0501A
    Registratienummer
    7416
    Registratiedatum
    10-12-1814
    Akteplaats
    Leiden
    Collectie
    Archiefnaam: Stadsarchief van Leiden (Stadsbestuur (SA II)), Deel: 7416, Periode: 1814
    Boek
    Geboorteakten 1814
    Opmerking
    Casper Steenbeker verklaart de vader te zijn van het kind. De moeder woont op de Uitterstegracht, wijk 7 no 301
    Jaar: 1814
    Inventarisnummer 7416 van archiefnummer 0501A in Archieven
  2. WieWasWie, via https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/50416...
    BS Huwelijk met Willem Keereweer
    Bruidegom
    Willem Keereweer
    Beroep
    greinwever
    Geboorteplaats
    Leiden
    Leeftijd
    63 jaar
    Woonplaats
    Leiden
    Bruid
    Elisabeth Steenbeker
    Beroep
    dubbelaarster
    Geboortedatum
    10-12-1814
    Geboorteplaats
    Leiden
    Leeftijd
    42 jaar
    Woonplaats
    Leiden
    Vader van de bruidegom
    Willem Keereweer
    Moeder van de bruidegom
    Judik Labee
    Vader van de bruid
    Casper Steenbeker
    Beroep
    Dekenwever
    Woonplaats
    Leiden
    Moeder van de bruid
    Elisabeth van Luin
    Woonplaats
    Leiden
    Gebeurtenis
    Huwelijk
    Datum
    11-11-1857
    Gebeurtenisplaats
    Leiden
    Documenttype
    BS Huwelijk
    Erfgoedinstelling
    Erfgoed Leiden en Omstreken
    Plaats instelling
    Leiden
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Archief
    0516
    Registratienummer
    4848
    Aktenummer
    258
    Registratiedatum
    11-11-1857
    Akteplaats
    Leiden
    Collectie
    Archiefnaam: Stadsarchief van Leiden (Stadsbestuur (SA III)) (1816-1929), Deel: 4848, Periode: 1857
    Boek
    Huwelijksakten 1857
    Opmerking
    Bruid weduwe van: Bastiaan van der Veer. Bruidegom weduwnaar van: Hendrijna Everdina van Buurik.
    Jaar: 1857
    Inventarisnummer 4848 van archiefnummer 0516 in Archieven

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 december 1814 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen sneeuw. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1814: Bron: Wikipedia
    • 11 januari » Slag bij Hoogstraten - Het Franse leger wordt verslagen in een reeks confrontaties in de Noorderkempen in België.
    • 6 april » Napoleon doet afstand van de troon.
    • 5 mei » Capitulatie van Maastricht: opheffing van de Blokkade van Maastricht en vertrek van de Fransen uit het laatste Nederlandse bolwerk.
    • 30 mei » Napoleon wordt verbannen naar Elba.
    • 21 juni » Ondertekening van de Acht Artikelen van Londen.
    • 29 november » Het dagblad The Times in Londen neemt een van de eerste stoommachines in gebruik om de drukpers aan te drijven.
  • De temperatuur op 29 mei 1897 lag rond de 14,7 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 66%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 maart » William McKinley wordt beëdigd als 25e president van de Verenigde Staten
    • 19 mei » Oscar Wilde wordt vrijgelaten uit de gevangenis.
    • 12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
    • 13 juli » Guglielmo Marconi verkrijgt octrooi op de draadloze telegraaf.
    • 30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.
    • 31 oktober » Frankrijk eist het atol Bassas da India op.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Steenbeker


De publicatie Stamboom Schmidt is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Marielle Schmidt, "Stamboom Schmidt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schmidt/I3837.php : benaderd 27 december 2025), "Elisabeth Steenbeker (1814-1897)".