De temperatuur op 16 juni 1890 lag rond de 16,0 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
3 juli » Idaho treedt als 43ste staat toe tot de VS.
10 juli » Wyoming wordt een staat van de Verenigde Staten.
29 oktober » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen. Op 23 november van datzelfde jaar zou hij komen te overlijden.
23 november » Het Groothertogdom Luxemburg wordt losgemaakt uit de personele unie met Nederland.
29 november » In Japan wordt een nieuwe grondwet aangenomen en komt de Diet voor het eerst bijeen.
4 december » Het stoffelijk overschot van Koning Willem III wordt bijgezet in Delft.
Trouwdag 31 januari 1919
De temperatuur op 31 januari 1919 lag tussen -9,1 °C en -3,3 °C en was gemiddeld -6,6 °C. Er was 3,2 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
21 maart » De Hongaarse Radenrepubliek wordt uitgeroepen (zie Béla Kun).
9 juni » De Israëlische krant Haaretz verschijnt als Hebreeuws dagblad in Tel Aviv, alwaar het hoofdkantoor nog steeds is gevestigd.
11 juli » In Nederland wordt een wet opgesteld waarin de achturige werkdag en een vrije zondag worden vastgelegd.
14 september » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub Kapfenberger SV.
28 september » Nederland krijgt algemeen kiesrecht (m/v) door inwerkingtreding van de initiatiefwet-Marchant ("de Wet-Jacobs")
6 november » Eerste radio-uitzending in Nederland voor een algemeen publiek verzorgd door radiopionier Hanso Schotanus à Steringa Idzerda
Dag van overlijden 21 november 1976
De temperatuur op 21 november 1976 lag tussen 2,2 °C en 6,4 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 0,9 uur zonneschijn (11%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
14 april » Eric Faulkner, de gitarist van Bay City Rollers, wordt met spoed opgenomen in een ziekenhuis nadat hij een overdosis kalmeringsmiddelen heeft ingenomen.
12 mei » De Spaanse supertanker 'Urquiola' loopt bij La Coruña aan de grond en besmeurt ruim 100 kilometer strand met ruwe olie.
2 juli » Noord- en Zuid-Vietnam worden herenigd en vormen de Socialistische Republiek Vietnam. De stad Saigon wordt omgedoopt tot Ho Chi Minhstad.
19 juli » Een vloedgolf overspoelt de Mexicaanse havenstad Tampico.
3 december » Patrick Hillery wordt de zesde president van Ierland.
3 december » Tijdens een fotosessie voor de cover van het album Animals van Pink Floyd bij Battersea Power Station in Londen raakt een 12 meter lange ballon in de vorm van een varken los en zweeft in de aanvliegroute voor vliegtuigen naar Heathrow. Het varken bereikt een hoogte van 18.000 voet (6 kilometer) voordat het weer naar beneden komt.
Dag van begraven 24 november 1976
De temperatuur op 24 november 1976 lag tussen 1,8 °C en 10,0 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 5,0 mm neerslag gedurende 5,5 uur. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Huub Schepers, "Stamboom Schepers uit Stein (Lb)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schepers/I5556.php : benaderd 28 september 2026), "Peter Jan Hendrik Reinier Ruijl (1890-1976)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.