Stamboom Schepers uit Stein (Lb) » Pieter Jozef Lemairq (1894-1962)

Persoonlijke gegevens Pieter Jozef Lemairq 


Gezin van Pieter Jozef Lemairq

Hij is getrouwd met Maria Gertrudis Claessens.

Zij zijn getrouwd op 12 mei 1917 te Meerssen, Limburg, Netherlands, hij was toen 22 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Jozef Lemairq?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Jozef Lemairq

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Jozef Lemairq

Pieter Jozef Lemairq
1894-1962

1917

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 oktober 1894 lag rond de 4,5 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1894: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Een officieel bondselftal komt voor de eerste maal in een internationale voetbalwedstrijd in actie. Op het exercitieterrein der dienstdoende schutterij aan de Linker Rottekade in Rotterdam wordt met 1-0 verloren van Felixtowe Club.
    • 12 maart » Coca-Cola wordt voor het eerst in flessen verkocht.
    • 6 juni » Oprichting van de Duitse voetbalclub Karlsruher SC.
    • 23 juni » Het Internationaal Olympisch Comité wordt opgericht in de Sorbonne in Parijs, op initiatief van baron Pierre de Coubertin.
    • 4 juli » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC La Chaux-de-Fonds.
    • 16 november » De Turken vermoorden zesduizend Armeniërs in Koerdistan
  • De temperatuur op 12 mei 1917 lag tussen 10,1 °C en 27,0 °C en was gemiddeld 19,2 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 13 mei » Bisschopswijding van Eugenio Pacelli, nuntius in Beieren, te Rome door Paus Benedictus XV.
    • 7 juni » Nieuw-Zeelandse troepen vallen de beruchte "Messines Ridge" bij de Belgische plaats Wijtschate aan; de aanval duurt tot de 17de.
    • 7 juni » Ten zuiden van Houten ontspoort een trein met daarin koningin Wilhelmina.
    • 8 juli » De opstand in Petrograd (Sint-Petersburg) mislukt en Lenin vlucht naar Finland.
    • 8 december » De Turken, onder bevel van Erich von Falkenhayn, plannen een aanval op de Britse linies van Edmund Allenby. De Slag om Jeruzalem is begonnen.
    • 9 december » De Turken worden door de Britten verslagen. Jeruzalem wordt bevrijd.
  • De temperatuur op 4 februari 1962 lag tussen 0,9 °C en 6,7 °C en was gemiddeld 3,9 °C. Er was 2,3 mm neerslag gedurende 1,9 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (24%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1962: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,7 miljoen inwoners.
    • 10 februari » De Amerikaanse staten Georgia, North Carolina en South Carolina worden afgesplitst van het Aartsbisdom Baltimore en gevormd tot een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Atlanta en het Bisdom Savannah in Georgia, het Bisdom Raleigh in Noord-Carolina en het Bisdom Charleston in Zuid-Carolina.
    • 12 februari » De Deense overheid legt beslag op een van de zendschepen van zeezender Radio Mercur.
    • 17 juni » Brazilië wint in Chili de wereldtitel door Tsjecho-Slowakije in de finale van het WK voetbal met 3-1 te verslaan.
    • 27 juni » Oprichtingsdatum van de Nederlandse profvoetbalclub Roda JC uit Limburg (Kerkrade). De club kwam voort uit een fusie tussen Rapid JC en Roda Sport. Beste seizoenen in de eredivisie: 1976/77 (5de), 1978/79 (5de), 1985/86 (5de) en vooral 1994/95 (2de). Roda JC stond in het seizoen 1978/79 10 achtereenvolgende ronden op de eerste plaats in de eredivisie, van ronde 13 tot en met ronde 22 (12/11/1978 tot en met 9/4/1979), maar eindigde als 5de.
    • 31 augustus » Trinidad en Tobago wordt onafhankelijk.
    • 28 oktober » Einde van de Cubaanse Rakettencrisis.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1876 » Adolpho Ducke, Braziliaans botanicus en entomoloog († 1959)
  • 1893 » Herman Meulemans, Belgisch componist, organist en muziekpedagoog († 1965)
  • 1894 » Pedro Sabido, Filipijns politicus en diplomaat († 1980)
  • 1895 » Lewis Mumford, Amerikaans historicus, wetenschappelijk filosoof en schrijver († 1990)
  • 1899 » Miguel Ángel Asturias, Guatemalteeks schrijver († 1974)
  • 1913 » Vinicius de Moraes, Braziliaans dichter, componist, diplomaat en journalist († 1980)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Lemairq

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lemairq.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lemairq.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lemairq (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Huub Schepers, "Stamboom Schepers uit Stein (Lb)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schepers/I4456.php : benaderd 28 september 2026), "Pieter Jozef Lemairq (1894-1962)".