De temperatuur op 30 september 1884 lag rond de 19,8 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
4 januari » Oprichting van de Fabian Society, voorloper van de Britse Labour Party.
13 maart » Begin van het Beleg van Khartoum.
1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
1 oktober » Oprichting van de Deense krant Politiken in Kopenhagen.
15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
Trouwdag 5 januari 1914
De temperatuur op 5 januari 1914 lag tussen 1,3 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 8,9 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
1 januari » De eerste regelmatige luchtlijn ter wereld wordt in Florida in gebruik genomen.
14 maart » Abdias do Nascimento, Braziliaans politicus († 2011)
23 juni » Mexicaanse Revolutie: Inname van Zacatecas door de rebellen van Pancho Villa.
1 september » De laatste Amerikaanse trekduif, een duivin genaamd Martha, sterft in de Cincinnati Zoo. Daarmee is de soort uitgestorven.
8 september » Benoeming van Petrus Hopmans tot bisschop van Breda in Nederland.
22 november » Brand van de Lakenhallen in Ieper.
Dag van overlijden 13 november 1944
De temperatuur op 13 november 1944 lag tussen 0,7 °C en 5,4 °C en was gemiddeld 3,8 °C. Er was 14,0 mm neerslag gedurende 14,8 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
22 januari » De geallieerden beginnen Operatie Shingle met een aanval op de plaats Anzio in Italië.
4 augustus » Anne Frank wordt, na te zijn verraden, opgepakt in Amsterdam. Ze was ondergedoken in het achterhuis van Prinsengracht 263 te Amsterdam.
23 augustus » In Warnsveld wordt een temperatuur van 38,6°C gemeten; de hoogste dagtemperatuur ooit sinds het begin van de metingen in Nederland. Pas in 2019 werd dit record verbroken.
9 september » Bulgarije wordt bevrijd door de Sovjet-Unie.
31 oktober » Franz Oppenhoff wordt door de Geallieerden benoemd tot de eerste niet-nationaalsocialistische burgemeester van Aken na de Tweede Wereldoorlog.
17 december » Task Force 38 komt terecht in een tropische storm (Typhoon Cobra). Er vallen meer dan 790 slachtoffers, naast schade aan de schepen gaan ook 3 torpedojagers en meer dan 140 toestellen verloren.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Huub Schepers, "Stamboom Schepers uit Stein (Lb)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-schepers/I1596.php : benaderd 19 oktober 2026), "Theodor van Neer (1884-1944)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.