Stamboom Scheffelaar » Jan Velema (-1871)

Persoonlijke gegevens Jan Velema 


Gezin van Jan Velema

Hij is getrouwd met Talgien Baas.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Groninger Archieven
Algemeen Gemeente: Beerta
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 17
Datum: 13-05-1865
Bruidegom Jan Velema
Geboorteplaats: Wedde
Bruid Talgien Baas
Geboorteplaats: Oostwold gem. Midwolda
Vader bruidegom Aike Jans Velema
Moeder bruidegom Jantje van Hateren
Vader bruid Berend Geerts Baas
Moeder bruid Teetje Geerts Groen
Nadere informatie beroep bruidegom: boerenknecht; beroep bruid: dienstmeid; beroep vader bruid: dagloner; bruidegom 24 jaar; bruid 22 jaar

Zij zijn getrouwd op 13 mei 1865 te Beerta.


Notities over Jan Velema

Bron Burgerlijke stand - Overlijden
Archieflocatie Groninger Archieven
Algemeen Gemeente: Beerta
Soort akte: overlijden
Aktenummer: 21
Aangiftedatum: 01-04-1871
Overledene Jan Velema
Geslacht: M
Overlijdensdatum: 01-04-1871
Leeftijd: 30
Overlijdensplaats: Beerta
Vader Aike Jans Velema
Moeder Jantje van Hateren
Partner Tallechien Baas
Relatie: echtgenoot
Nadere informatie geboortepl: Wedde; beroep overl.: dagloner

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Velema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 mei 1865 lag rond de 17,3 °C. De winddruk was 2.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 44%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 14 april » President Abraham Lincoln neergeschoten door John Wilkes Booth, zijn minister van Buitenlandse Zaken Seward wordt neergestoken door mede-samenzweerder Lewis Paine.
    • 15 april » Abraham Lincoln sterft aan zijn verwondingen die hij de vorige dag opliep.
    • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Onbevlekte Maria of Paters van Chavagnes door Paus Pius IX.
    • 9 oktober » In de Amerikaanse staat Pennsylvania wordt gestart met de aanleg van de eerste oliepijplijn.
    • 18 december » Door aanname van het 13de amendement van de Amerikaanse grondwet wordt slavernij afgeschaft in de Verenigde Staten van Amerika.
    • 23 december » België, Frankrijk, Italië en Zwitserland komen een Latijnse muntunie overeen.
  • De temperatuur op 1 april 1871 lag rond de 6,8 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 17 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 49%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 18 januari » Wilhelm I wordt de eerste keizer van het Duitse Keizerrijk.
    • 29 maart » De Royal Albert Hall wordt geopend door koningin Victoria.
    • 10 mei » Iejoor, de ezel uit Winnie de Poeh wordt gemaakt door A.A. Milne.
    • 10 mei » Met het afsluiten van de Vrede van Frankfurt wordt de Frans-Pruisische Oorlog officieel beëindigd.
    • 8 oktober » Een grote brand verwoest bijna zes vierkante kilometer van Chicago waarbij honderden mensen omkomen.
    • 24 december » eerste uitvoering van Aida, opera van Giuseppe Verdi, ter gelegenheid van de opening van het Suezkanaal.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Velema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Velema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Velema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Velema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Kim Scheffelaar, "Stamboom Scheffelaar", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-scheffelaar/R482.php : benaderd 31 december 2025), "Jan Velema (-1871)".