De temperatuur op 9 januari 1940 lag tussen -9,3 °C en -3,5 °C en was gemiddeld -5,8 °C. Er was 5,9 uur zonneschijn (74%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
10 mei » De gezant van Duitsland Julius Graf von Zech-Burkersroda reikt om 6:00 's ochtends de verklaring van bezetting uit aan de minister van Buitenlandse Zaken Eelco van Kleffens. Hiermee vervalt de Nederlandse neutraliteit en wordt het leger in stelling gebracht. België wordt onaangekondigd aangevallen, het begin van de achttiendaagse veldtocht.
20 mei » In Auschwitz wordt een concentratiekamp ingericht.
10 juni » Italië verklaart de oorlog aan Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
11 juni » Tweede Wereldoorlog: Britse troepen bombarderen Genua en Turijn in Italië.
14 juni » Het eerste officiële gevangenentransport, met ongeveer 720 Poolse politieke gevangenen uit Tarnów, komt aan bij het concentratiekamp Auschwitz.
27 juli » Bugs Bunny maakt zijn entree in de cartoon A Wild Hare
Trouwdag 7 mei 1965
De temperatuur op 7 mei 1965 lag tussen 7,8 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 10,7 °C. Er was 8,1 mm neerslag gedurende 9,8 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
2 januari » Eerste uitzending van de Veronica Top 40.
25 maart » In Antwerpen wordt het eerste traject van de premetro in gebruik genomen.
6 april » Vanaf Cape Kennedy wordt Early Bird gelanceerd, de eerste commerciële communicatie-satelliet.
10 november » Het beeld van Manneke Pis gestolen van zijn sokkel in België.
26 november » Frankrijk lanceert een Diamant-A raket met een Asterix-1 kunstmaan aan boord, en wordt zo het derde land dat de ruimte verovert.
7 december » Paus Paulus VI van de Rooms-Katholieke Kerk, en patriarch Athenagoras I van de oosters-orthodoxe kerk heffen tegelijkertijd de wederzijdse excommunicatie op die bestond sinds 1054.
Dag van overlijden 18 september 2018
De temperatuur op 18 september 2018 lag tussen 9,3 °C en 24,6 °C en was gemiddeld 18,9 °C. Er was 11,4 uur zonneschijn (91%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
10 maart » PSV lijdt de grootste eredivisienederlaag sinds 22 november 1964 door in Tilburg met 5-0 onderuit te gaan tegen Willem II.
11 maart » Zwemster Tes Schouten verbetert op de 100 meter schoolslag het Nederlands record: 1.07,12. Daarmee scherpt ze de oude toptijd van Moniek Nijhuis uit 2015 met zeshonderdste aan.
3 juni » Michael van Gerwen en Raymond van Barneveld hebben, voor de 3e keer, samen de World Cup of Darts gewonnen. Het Nederlandse duo was in Frankfurt in de finale te sterk voor Schotland: 3-1.
12 juni » Historische ontmoeting tussen de Verenigde Staten (Donald Trump) en Noord-Korea (Kim Jong-un) op het eiland Sentosa (Singapore). Beide staatshoofden ondertekenen een document waarin wordt gesteld dat Noord-Korea zich verplicht tot nucleaire ontwapening.
2 oktober » Annet Schaap ontvangt de Gouden Griffel voor haar boek Lampje.
16 december » Het Belgisch mannen hockeyteam wordt voor het eerst wereldkampioen door, na shoot-outs, te winnen van het Nederlandse team in India.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Martin Scheers, "Stamboom Scheers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-scheers/I349.php : benaderd 12 februari 2026), "Albert Jan SCHEERS (1940-2018)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.