De temperatuur op 15 december 1906 lag tussen -1,8 °C en 4,9 °C en was gemiddeld 1,1 °C. Er was 1,9 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
1 januari » Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen (NVV) wordt opgericht. Henri Polak wordt voorzitter.
10 maart » In het Franse Courrières komen bij een grote mijnramp 1100 mijnwerkers om.
19 mei » Oprichting van de Engelse voetbalclub Southend United.
15 juni » In de Chileense stad Concepción wordt de voetbalclub Club Deportivo Arturo Fernández Vial opgericht.
18 juni » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalbond onder de naam Liga Paraguaya de Fútbol.
10 december » Theodore Roosevelt krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.
Trouwdag 22 september 1932
De temperatuur op 22 september 1932 lag tussen 1,6 °C en 15,2 °C en was gemiddeld 9,9 °C. Er was 8,1 mm neerslag gedurende 3,1 uur. Er was 6,4 uur zonneschijn (52%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
7 februari » James Chadwick publiceert in het tijdschrift Nature voor het eerst over het neutron, een deeltje zonder elektrische lading dat voorkomt in atoomkernen.
27 maart » Oprichting van de amateurvoetbalclub VV De Bataven.
12 mei » Tien weken na zijn kidnapping wordt het zoontje van Charles Lindbergh dood teruggevonden.
2 augustus » Het positron, het antideeltje van het elektron, wordt ontdekt door Carl Anderson.
20 november » Aardbeving bij Uden met een sterkte van 5,0 op de Schaal van Richter.
Dag van overlijden 4 januari 1992
De temperatuur op 4 januari 1992 lag tussen 4,0 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 6,6 °C. Er was 4,4 mm neerslag gedurende 4,2 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (3%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
1 maart » De Amerikaanse zwemster Jenny Thompson scherpt in Indianapolis het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 54,48 seconden. De mondiale toptijd was tot dan toe met 54,73 seconden in handen van de voormalig Oost-Duitse Kristin Otto.
24 maart » Dirk Frimout vertrekt met de Space Shuttle Atlantis, als eerste Belgische ruimtevaarder.
17 juli » Minister Theo Kelchtermans lanceert een denkoefening om vrachtverkeer ook in de Antwerpse Kennedytunnel tol te laten betalen.
16 september » Het Verenigd Koninkrijk wordt door speculatie gedwongen het Europees Wisselkoersmechanisme te verlaten.
13 december » Alle 37 inzittenden van een Fokker F-27 komen om het leven, als het vliegtuig in het oosten van Zaïre tegen een berg vliegt.
19 december » President Frederik Willem de Klerk van Zuid-Afrika stuurt twee generaals, vier brigade-generaals en tien officieren van het leger met vervroegd pensioen, omdat zij hebben geprobeerd met "illegale activiteiten en malversaties" zijn hervormingspolitiek te ondermijnen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Marjon Root, "Stamboom Root, Brinksma, Van Schoten en Molen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-root/I3480.php : benaderd 12 oktober 2026), "Anna Christina van Schoten (1906-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.