De temperatuur op 31 augustus 1880 lag rond de 24,3 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 47%. Bron: KNMI
Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
1 januari » Oprichting van het Gemenebest van Australië.
10 januari » In Texas wordt olie ontdekt.
28 april » Oprichting van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie.
22 juli » Servië herstelt de diplomatieke betrekkingen met Montenegro.
2 augustus » André Dumont ontdekt in de Belgische Kempen belangrijke kolenlagen.
10 december » De eerste Nobelprijs wordt uitgereikt.
Dag van overlijden 28 november 1962
De temperatuur op 28 november 1962 lag tussen 5,5 °C en 8,1 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
9 mei » De Beatles tekenen hun eerste contract met EMI Parlophone.
5 juli » Algerije wordt onafhankelijk van Frankrijk.
10 juli » Lancering van de eerste communicatiesatelliet Telstar.
31 juli » Om 23:59 stopt zeezender Radio Mercur met haar officiële programma's, omdat de Scandinavische landen de volgende dag de antizeezenderwet in werking laten treden.
12 september » President John F. Kennedy verklaart dat de VS voor het eind van het decennium een mens naar de maan en weer terug zullen brengen.
1 oktober » In Leiden wordt de ALSRV Asopos opgericht door een aantal studenten die geen lid meer wilden zijn van het corps.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R. Ratsma, "Stamboom diverse families", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ratsma/I1785.php : benaderd 22 oktober 2026), "Wilhelmina Helena Pauline Maria der Nederlanden (1880-1962)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.