15 april » In Parijs opent de Exposition Universelle, de grootste wereldtentoonstelling ooit in Europa, haar deuren. Vooral nieuwigheden zoals elektriciteit en film trekken veel belangstelling. De eerste Parijse metro is nog een blijvende herinnering aan deze grote tentoonstelling.
29 mei » Ndjamena, de hoofdstad van het Afrikaanse land Tsjaad, wordt gesticht door de Franse commandant Émile Gentil onder de naam Fort Lamy.
2 juli » Eerste vlucht van een zeppelin, bij Friedrichshafen, Duitsland.
31 oktober » Officiële oprichtingsdatum van de voetbalafdeling van omnisportclub AA La Gantoise, het huidige KAA Gent.
3 november » De arts W. Poolman sticht de eerste afdeling van het Groene Kruis.
14 december » Max Planck publiceert zijn studie over de kwantummechanica.
Trouwdag 15 oktober 1918
De temperatuur op 15 oktober 1918 lag tussen 4,9 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 0,3 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
20 oktober » Duitsland accepteert de voorwaarden van de Amerikaanse president Woodrow Wilson om de wereldoorlog te beëindigen.
11 november » De Britse regering erkent de onafhankelijkheid van Letland.
12 november » Geïnspireerd door de omwentelingen in Duitsland en Rusland roept de Nederlandse socialistische leider Pieter Jelles Troelstra op tot revolutie. Hij veroorzaakt paniek, maar krijgt geen bijval.
12 november » Oostenrijk wordt een republiek.
1 december » Oprichting van het Koninkrijk Joegoslavië
Dag van overlijden 9 november 1987
De temperatuur op 9 november 1987 lag tussen 2,8 °C en 4,1 °C en was gemiddeld 3,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
6 maart » De veerboot Herald of Free Enterprise, kapseist, net nadat hij de haven van Brugge verliet, op weg naar zijn thuishaven. Van de 539 reizigers aan boord vinden er 139 de dood door verdrinking.
21 maart » Ruud Gullit verlaat PSV en gaat naar AC Milan voor 17 miljoen gulden.
13 mei » AFC Ajax wint de Europa Cup II door in de finale te winnen van Lokomotiv Leipzig met 1-0, door een doelpunt van Marco van Basten.
20 juni » In het Eden Park-stadion in Auckland wint gastland Nieuw-Zeeland het eerste officiële wereldkampioenschap rugby door Frankrijk in de finale met 29-9 te verslaan.
17 juli » Oostenrijk stelt zich kandidaat voor toetreding tot de EEG.
9 september » Ferdi Elsas ontvoert Gerrit Jan Heijn, en vermoordt hem in de bossen bij Renkum. De ontvoering houdt Nederland tot 6 april 1988 in spanning.
Dag van begraven 13 november 1987
De temperatuur op 13 november 1987 lag tussen 5,3 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 6,6 °C. Er was 4,4 mm neerslag gedurende 7,5 uur. Er was 2,0 uur zonneschijn (22%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
29 januari » De later met een Gouden Kalf bekroonde film Vroeger is dood van regisseur Ine Schenkkan gaat in première.
22 februari » Na bijna twee weken te zijn ontvoerd, wordt de tienjarige miljonairsdochter Valérie Albada Jelgersma door de politie bevrijd.
26 juli » De Ierse wielrenner Stephen Roche wint de Ronde van Frankrijk.
8 augustus » Openingsceremonie van de tiende Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Indianapolis.
6 december » Schaatsster Ingrid Haringa verbetert in Calgary haar eigen Nederlands record op de 500 meter (40,92 seconden) met een tijd van 40,61 seconden.
9 december » Het Nederlands voetbalelftal plaatst zich voor het EK voetbal 1988 door Cyprus in Amsterdam met 4-0 te verslaan. Het duel wordt gespeeld achter gesloten deuren na het bomincident op 28 oktober. Spits John Bosman scoort drie keer.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Gerrie Pullen, "Stamboom Pullen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-pullen/I4396.php : benaderd 30 september 2026), "Jan Harm Schottert (1900-1987)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.