Stamboom Posthuma » Andrieke Andries "Andrijsje" Posthumus (1790-1865)

Persoonlijke gegevens Andrieke Andries "Andrijsje" Posthumus 

Bron 1
  • Roepnaam is Andrijsje.
  • Zij is geboren op 25 februari 1790 in Oenkerk, Nederland.
  • Zij is gedoopt op 9 april 1797 in Veenwouden, Nederland.
    Dantumadeel, dopen, geboortejaar 1790, doopjaar 1797|Dopeling: Andrijsje|Geboren op 25 februari 1790 in Oenkerk|Gedoopt op 9 april 1797 in Veenwouden|Dochter van Andrijs Jans en Taetske Hanzes||Gestandaardiseerde namen (voornaam en patroniem):|Dopeling : .....|Vader : ANDRIES JANS|Moeder : TEETSKE HANSES|..... = naam of patroniem komt niet voor in de Thesaurus||Bron:|Collectie Doop-, Trouw-, Begraaf- en Lidmaatboeken (DTBL)|Herv. gem. Veenwouden, doop 1755-1811|Inventarisnr. : DTB 159|Op microfiche beschikbaar op studiezaal Tresoar||Wijzigingsdatum: 16-10-2007|
  • Woonachtig:
    • Zij is overleden op 2 januari 1865 in Engwierum (Anjum), Nederland, zij was toen 74 jaar oud.
      Overlijdensakte Oostdongeradeel, 1865|Aangiftedatum 2 januari 1865, blad nr. 1|Andrieske Andries Postema, overleden 2 januari 1865, 75 jaar, vrouw|Weduwe|
    • Een kind van Andrijs Jans Posthumus en Teatske Hanzes

    Gezin van Andrieke Andries "Andrijsje" Posthumus

    Zij is getrouwd met Hattum Pieters de Haan.

    Zij zijn getrouwd op 25 april 1811 te Gemeente Dantumadiel, Friesland, Nederland, zij was toen 21 jaar oud.


    Kind(eren):


    Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Andrieke Andries "Andrijsje" Posthumus?
    De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


    Tijdbalk Andrieke Andries "Andrijsje" Posthumus

      Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
    Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

    Voorouders (en nakomelingen) van Andrieke Andries Posthumus


      Toon totale kwartierstaat

      Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

      • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
      • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
      • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



      Visualiseer een andere verwantschap

      Bronnen

      1. My Family Tree Web Site, Halbe Hoekstra, Andriesje Andries Postma, 15 november 2012
        Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
        Stamboom op MyHeritage.com
        Familiesite: My Family Tree Web Site
        Stamboom: FamilyTree

      Historische gebeurtenissen

      • De temperatuur op 25 februari 1790 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
      • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
      • In het jaar 1790: Bron: Wikipedia
        • 11 januari » Naar Amerikaans voorbeeld wordt in de Zuidelijke Nederlanden de "Republiek van de Verenigde Nederlandse Staten" of de "République des États belgiques unis" uitgeroepen.
        • 26 januari » Première van de opera Così fan tutte van Wolfgang Amadeus Mozart in het Burgtheater in Wenen.
        • 29 mei » Rhode Island sluit zich als laatste aan bij de groep van Amerikaanse kolonies die de Britse overheersing bestrijden.
        • 5 juni » Het eerste nummer van het Overijsselsch Weekblad verschijnt.
        • 6 oktober » Introductie van het kunstmatige mineraalwater van Jacob Schweppe, later bekend onder de handelsnaam Schweppes.
        • 6 december » Het Amerikaans Congres verhuist van New York naar Philadelphia in Pennsylvania.
      • De temperatuur op 9 april 1797 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder winderig. Bron: KNMI
      • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
      • In het jaar 1797: Bron: Wikipedia
        • 26 februari » De Bank of England geeft het eerste bankbiljet van 1 pond uit.
        • 4 maart » John Adams wordt beëdigd als 2e president van de Verenigde Staten.
        • 12 mei » Napoleon neemt de Republiek Venetië in, wat vanaf 726 een onafhankelijk land was.
        • 11 oktober » Zeeslag bij Kamperduin
        • 22 oktober » Boven Parijs maakt André-Jacques Garnerin de eerste bekende parachutesprong.
        • 31 oktober » Frederika van Baden huwt met koning Gustaaf IV Adolf van Zweden.
      • De temperatuur op 25 april 1811 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: helder winderig. Bron: KNMI
      • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
      • In het jaar 1811: Bron: Wikipedia
        • 21 februari » Ontdekking van chloor wereldkundig gemaakt door Humphry Davy.
        • 5 juli » Venezuela is het eerste Zuid-Amerikaanse land dat zich onafhankelijk verklaart van Spanje.
        • 18 augustus » Bij keizerlijk decreet beveelt de Franse keizer Napoleon een ieder in Nederland die nog geen geslachtsnaam heeft binnen een jaar een geslachtsnaam aan te nemen.
        • 18 november » Napoleon Bonaparte voert in de Lage Landen de burgerlijke stand in.
        • 16 december » Zwaarste geregistreerde aardbeving in de Verenigde Staten, bij New Madrid (Missouri).
      • De temperatuur op 2 januari 1865 lag rond de -6,9 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
      • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
      • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
      • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
        • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
        • 4 maart » Abraham Lincoln wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
        • 9 april » Met de overgave van generaal Robert E. Lee eindigt de Amerikaanse Burgeroorlog.
        • 2 juli » William Booth richt The Christian Mission op. Dit wordt later het Leger des Heils.
        • 9 oktober » In de Amerikaanse staat Pennsylvania wordt gestart met de aanleg van de eerste oliepijplijn.
        • 18 december » Door aanname van het 13de amendement van de Amerikaanse grondwet wordt slavernij afgeschaft in de Verenigde Staten van Amerika.
        • 26 december » De percolator wordt uitgevonden door James Mason.
      

      Dezelfde geboorte/sterftedag

      Bron: Wikipedia

      Bron: Wikipedia


      Over de familienaam Posthumus


      Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
      Ferry Posthuma Scholtes, "Stamboom Posthuma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-posthuma/R512.php : benaderd 25 december 2025), "Andrieke Andries "Andrijsje" Posthumus (1790-1865)".