De temperatuur op 22 oktober 1910 lag tussen 5,1 °C en 12,8 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 2,7 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
3 maart » In New York wordt de Rockefeller Foundation tot bevordering van de wetenschap opgericht.
14 maart » Blow-out van oliebron Lakeview-1 in Californië, waarbij bijna een miljard liter aardolie verloren gaat.
29 april » Theodore Roosevelt, op dat moment oud-president van de Verenigde Staten, brengt een bezoek aan Amsterdam.
19 september » In Amsterdam betogen 25.000 mensen voor algemeen kiesrecht.
5 oktober » Portugal wordt een republiek na een coup tegen koning Emanuel II.
24 december » Op de rede van Vlissingen vindt een aanvaring plaats tussen een Belgisch en een Nederlands stoomschip, 6 opvarenden verdrinken.
Trouwdag 23 februari 1938
De temperatuur op 23 februari 1938 lag tussen -1,5 °C en 5,1 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
3 maart » In Saoedi-Arabië wordt olie in de grond gevonden.
6 april » Ontdekking van teflon door Roy Plunkett.
11 juni » België wordt opgeschud door de aardbeving bij Zulzeke met een sterkte van 5,6 op de schaal van Richter.
21 augustus » De Duitse atleet Karl Hein scherpt in Osnabrück het wereldrecord kogelslingeren aan tot 58,24 meter.
28 augustus » Tweede Wereldoorlog - het concentratiekamp Mauthausen wordt geopend.
10 november » Kristallnacht (nacht van 9 op 10 november).
Dag van overlijden 19 februari 1989
De temperatuur op 19 februari 1989 lag tussen 9,5 °C en 12,9 °C en was gemiddeld 11,3 °C. Er was 4,7 mm neerslag gedurende 6,4 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ferry Posthuma Scholtes, "Stamboom Posthuma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-posthuma/R397.php : benaderd 22 mei 2026), "Antonia Maria van der Meer (1910-1989)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.