De temperatuur op 16 oktober 1885 lag rond de 10,3 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
4 maart » Grover Cleveland wordt beëdigd als 22e president van de Verenigde Staten
1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
17 juni » Het Vrijheidsbeeld komt aan in de haven van New York.
6 juli » Eerste tests van het vaccin tegen hondsdolheid door Louis Pasteur.
10 november » Demonstratie van de eerste motorfiets door bouwer Gottlieb Daimler.
Trouwdag 13 mei 1911
De temperatuur op 13 mei 1911 lag tussen 11,4 °C en 22,5 °C en was gemiddeld 16,9 °C. Er was 7,0 uur zonneschijn (45%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
8 april » In Leiden ontdekt Heike Kamerlingh Onnes supergeleiding.
30 mei » De eerste editie van de Indianapolis 500 vindt plaats op Indianapolis Motor Speedway.
31 mei » De Britse fysicus Ernest Rutherford presenteert een nieuw atoommodel.
17 juni » De Universiteit van IJsland wordt gesticht.
1 september » Anthony Fokker maakt voor het eerst een vlucht boven Haarlem met zijn eendekker Spin III.
14 december » Roald Amundsen bereikt als eerste mens de Zuidpool.
Dag van overlijden 6 december 1959
De temperatuur op 6 december 1959 lag tussen 0,9 °C en 6,3 °C en was gemiddeld 2,9 °C. Er was 4,4 uur zonneschijn (55%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
2 januari » De Russen lanceren het 360 kilo wegende ruimteschip Loena 1, het eerste door mensenhanden gemaakte voorwerp, dat na de maan gepasseerd te zijn, een kunstplaneetje wordt van de zon. Dit wordt mogelijk doordat het ruimteschip een grotere snelheid krijgt dan 11,2 kilometer per seconde, de snelheid die nodig is om aan de aantrekkingskracht van de Aarde te ontsnappen (de zg. ontsnappingssnelheid).
17 februari » Een optreden in het Londense Covent Garden maakt de Australische sopraan Joan Sutherland op slag wereldberoemd.
1 juli » Willem Duys maakt zijn debuut als televisiepresentator.
31 juli » Oprichting van de terroristische organisatie 'Euskadi Ta Askatasuna', beter bekend als ETA of Baskische Afscheidingsbeweging
13 september » De Russische Loena 2 is het eerste ruimtevaartuig dat een ander hemellichaam (de maan) bereikt.
21 oktober » Het Solomon R. Guggenheim Museum in New York opent voor het publiek. Het werd ontworpen door Frank Lloyd Wright.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: E Lemoine, "Stamboom Lemoine/Post/Breg/Kensen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-post/I1294.php : benaderd 23 september 2026), "Jurie Klaasz Hakvoort (1885-1959)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.