De temperatuur op 17 september 1892 lag rond de 13,1 °C. Er was 4 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
15 maart » Verheffing van de rooms-katholieke apostolische prefectuur Denemarken tot het apostolisch vicariaat Denemarken.
27 maart » In Manresa (Catalonië) wordt de Bases de Manresa, een ontwerp voor een regionale grondwet, goedgekeurd.
3 april » Het eerste sundae-ijsje wordt gedocumenteerd.
14 mei » Oprichting van huidige Arnhemse voetbalclub Vitesse.
7 juni » Tijdens een vijf dagen durende uitbarsting van de vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir komen 1.532 mensen om.
9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.
Dag van overlijden 2 september 1969
De temperatuur op 2 september 1969 lag tussen 11,2 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 1,5 uur zonneschijn (11%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
28 maart » Ringo Starr kondigt aan dat de Beatles niet meer in het openbaar zullen optreden.
3 april » De Vietnamoorlog: de VS maakt openbaar dat ze de oorlog hier zullen «Vietnamiseren» zodat Zuid-Vietnam zelf de oorlog tegen Noord-Vietnam kan afronden.
28 april » Charles de Gaulle treedt af als president van Frankrijk omdat hij het referendum van de dag ervoor had verloren
9 augustus » In het Disneyland Park te Anaheim wordt de attractie Haunted Mansion geopend.
14 augustus » Britse troepen worden ingezet in Noord-Ierland.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hendrik de Graaf, "Stamboom Plugboer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-plugboer/I7223.php : benaderd 20 oktober 2026), "Jacob Glas (1892-1969)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.