De temperatuur op 19 maart 1910 lag tussen -1,8 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 3,0 °C. Er was 0,6 mm neerslag. Er was 8,6 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
26 januari » De Seine treedt buiten haar oevers, waardoor de Parijse metro onder water loopt.
29 april » Theodore Roosevelt, op dat moment oud-president van de Verenigde Staten, brengt een bezoek aan Amsterdam.
28 mei » Ralph Craig loopt met 21,2 seconden een wereldrecord op de 200 meter.
1 juli » Verheffing van het rooms-katholieke bisdom Ispahan (Isfahan) in Fars tot aartsbisdom Ispahan (Latijn).
5 september » De natuurkundige Marie Curie slaagt erin in haar laboratorium in Parijs enkele grammen radium te verkrijgen.
20 oktober » De RMS Olympic wordt te water gelaten in Belfast, Ierland.
Trouwdag 23 augustus 1937
De temperatuur op 23 augustus 1937 lag tussen 14,3 °C en 19,0 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
7 januari » Prinses Juliana trouwt met Prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld in de Sint-Jacobskerk in Den Haag. De Maastrichtste 7 Januaristraat verwijst hiernaar.
13 april » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Celebes in Nederlands-Indië in het Apostolisch Vicariaat Manado en de Apostolische Prefectuur Makassar.
17 mei » In Solna wordt het Råsunda Stadion geopend.
2 juli » Pilote Amelia Earhart verdwijnt spoorloos boven de Stille Oceaan.
20 juli » In Cali (Colombia) wordt het Estadio Pascual Guerrero officieel in gebruik genomen.
21 december » Walt Disney brengt Sneeuwwitje en de zeven dwergen uit, de eerste tekenfilm van speelfilmlengte.
Dag van overlijden 27 augustus 1995
De temperatuur op 27 augustus 1995 lag tussen 9,7 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 4,0 mm neerslag gedurende 3,8 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (16%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
5 mei » Het tv-programma Taxi van de NCRV wint de internationale persprijs op het 35ste Gouden Roos-festival in Montreux.
15 mei » George Weah van Paris Saint-Germain tekent in Cannes een contract van twee jaar getekend bij AC Milan. De aanvaller uit Liberia werd in 1989 en 1994 uitgeroepen tot Afrikaans voetballer van het jaar.
18 mei » Grolsch versterkt zijn positie op de Poolse biermarkt door een overeenkomst aan te gaan met het Poolse Elbrewery Company voor de nationale distributie van Grolsch Premium Pilsner in het Oost-Europese land.
19 mei » De vorig jaar tot vier jaar gevangenis veroordeelde leider van de onafhankelijke Indonesische vakcentrale SBSI, Muchtar Pakpahan, wordt in Medan (Noord-Sumatra) onverwacht op vrije voeten gesteld.
22 mei » De Tsjetsjeense president Dzjochar Doedajev en de Russische autoriteiten besluiten volgens een woordvoerder van de OVSE-missie in Grozny onderhandelingen te beginnen over een politieke oplossing van het conflict in de Kaukasusrepubliek.
29 juni » In de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoel stort de Sampoong Department Store (warenhuis) in. Daarbij komen 501 mensen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Rik Plomp, "Stamboom Plomp", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-plomp/I3661.php : benaderd 28 september 2026), "Johannes Toxopeus (1910-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.