De temperatuur op 19 mei 1918 lag tussen 9,5 °C en 21,3 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 13,5 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
19 maart » Het Amerikaanse Congres stelt de tijdzones vast, en keurt de zomertijd goed.
9 april » Letland verklaart zich onafhankelijk.
1 juni » Oprichting van de Nederlandse amateurvoetbalvereniging Excelsior Maassluis.
6 september » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub General Caballero onder de naam Deportivo Meilicke.
12 november » Geïnspireerd door de omwentelingen in Duitsland en Rusland roept de Nederlandse socialistische leider Pieter Jelles Troelstra op tot revolutie. Hij veroorzaakt paniek, maar krijgt geen bijval.
4 december » De Amerikaanse president Woodrow Wilson vaart naar Versailles voor de vredesbesprekingen van de Eerste Wereldoorlog. Hij is hiermee de eerste Amerikaanse president die naar het buitenland reist terwijl hij in functie is.
Trouwdag 6 juni 1962
De temperatuur op 6 juni 1962 lag tussen 7,4 °C en 20,1 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 14,4 uur zonneschijn (87%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
10 februari » De Amerikaanse staten Georgia, North Carolina en South Carolina worden afgesplitst van het Aartsbisdom Baltimore en gevormd tot een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Atlanta en het Bisdom Savannah in Georgia, het Bisdom Raleigh in Noord-Carolina en het Bisdom Charleston in Zuid-Carolina.
11 juni » Drie gevangenen ontsnappen uit de gevangenis Alcatraz.
25 juli » Benoeming van Jozef Maria Heusschen tot hulpbisschop van Luik in België.
5 augustus » Een observatorium in Australië vindt de eerste bekende quasar.
31 oktober » Goedkeuring door de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers van het wetsontwerp omtrent de taalgrens.
2 december » Senator Mike Mansfield is, na een reis naar Vietnam die hij op verzoek van president John F. Kennedy maakte, de eerste Amerikaanse functionaris die een pessimistische verklaring aflegt over de voortgang van de Vietnamoorlog.
Dag van overlijden 22 mei 2005
De temperatuur op 22 mei 2005 lag tussen 9,8 °C en 20,1 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 9,8 uur zonneschijn (61%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
15 februari » Boeing presenteert een nieuw 777-model. Met de 777-200LR Worldliner zouden non-stopvluchten tot 17.446 kilometer mogelijk zijn.
14 juni » De Jamaicaanse atleet Asafa Powell verbetert het bijna 6 jaar oude record op de 100 m sprint met 0,01 s en brengt het op 9,77 s.
6 juli » De Olympische Spelen van 2012 worden toegewezen aan Londen.
9 september » In de Efteling vindt een ongeval plaats met de attractie Python.
27 oktober » Bij een brand in cellencomplex Schiphol komen 11 mensen om het leven. Als gevolg van het onderzoek naar de toedracht treden minister Donner (Justitie) en Dekker (VROM) af.
31 oktober » George W. Bush nomineert Samuel Alito als rechter van het Hooggerechtshof in Washington D.C.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Rik Plomp, "Stamboom Plomp", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-plomp/I3140.php : benaderd 30 september 2026), "Silene Henriette Goote (1918-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.