14 mei » Oprichting van huidige Arnhemse voetbalclub Vitesse.
24 mei » Octrooiaanvraag van Thomas Edison op de elektrische spoorweg.
7 juli » De Nederlander Janus Ooms wint als eerste niet-Britse roeier de Diamond Sculls in Henley, het officieuze wereldkampioenschap.
9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.
31 oktober » Inwijding van de gerestaureerde slotkapel in Wittenberg.
25 november » De Franse baron Pierre de Coubertin lanceert het idee de Olympische Spelen in moderne vorm te doen herleven.
Trouwdag 7 mei 1914
De temperatuur op 7 mei 1914 lag tussen 7,5 °C en 14,3 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 2,4 mm neerslag. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
15 april » Hermann Hesse publiceert zijn roman Rosshalde.
29 mei » De RMS Empress of Ireland botst tegen het Noorse steenkoolvrachtschip Storstad, en zinkt binnen 14 minuten. Van de 1477 passagiers aan boord overleven slechts 465 passagiers de ramp.
7 juni » De Ancona vaart als eerste schip door de sluizen van het Panamakanaal.
23 juli » Oostenrijk-Hongarije stelt een ultimatum aan Servië. Het land krijgt 48 uur om te voldoen aan een aantal onmogelijke Oostenrijkse eisen. Een oorlog lijkt onvermijdelijk. (Juli-ultimatum)
4 augustus » Eerste Wereldoorlog: Duitse troepen vallen België binnen, waardoor het Verenigd Koninkrijk de oorlog verklaart aan Duitsland.
1 november » Bisschopswijding van Petrus Hopmans, Nederlands bisschop van Breda.
Dag van overlijden 11 juli 1969
De temperatuur op 11 juli 1969 lag tussen 10,6 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 8,2 mm neerslag gedurende 8,3 uur. Er was 0,7 uur zonneschijn (4%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
4 februari » Yasser Arafat wordt voorzitter van de PLO.
28 maart » Ringo Starr kondigt aan dat de Beatles niet meer in het openbaar zullen optreden.
3 april » De Vietnamoorlog: de VS maakt openbaar dat ze de oorlog hier zullen «Vietnamiseren» zodat Zuid-Vietnam zelf de oorlog tegen Noord-Vietnam kan afronden.
15 juni » Romuald Klim scherpt in Boedapest het wereldrecord kogelslingeren (73,76 meter) van Gyula Zsivótzky aan tot 74,52 meter.
20 juli » De Belgische wielrenner Eddy Merckx wint de Ronde van Frankrijk.
19 november » Pelé scoort uit een penalty in de 78e minuut van de voetbalwedstrijd Santos FC tegen Vasco da Gama zijn 1000e doelpunt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Peter C.J. Perger, "Stamboom Perger", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-perger/R877.php : benaderd 11 februari 2026), "Gerardus Dazelaar (Daatzelaar) (1892-1969)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.