25 februari » Het Londense publiek staat versteld bij de demonstratie van de eerste stofzuiger door Hubert Booth.
20 mei » Cuba wordt onafhankelijk van de Verenigde Staten.
23 juli » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SBV Excelsior.
18 augustus » Oprichting van de Oostenrijkse omnisportvereniging Grazer AK.
2 november » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Social de Deportes Rangers.
14 december » Eerste telegraafkabel gelegd onder de Stille Oceaan.
Dag van overlijden 1 december 1994
De temperatuur op 1 december 1994 lag tussen 1,0 °C en 6,4 °C en was gemiddeld 3,1 °C. Er was 2,7 uur zonneschijn (33%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
23 april » Johan Museeuw wint de 29ste editie van de Amstel Gold Race.
12 juli » Het Constitutionele Hof van de Midden-Afrikaanse staat Burundi verlengt de ambtstermijn van interim-president Sylvestre Ntibantunganya met drie maanden.
23 juli » De Duitse justitie besluit om de 86-jarige Erich Mielke, chef van de voormalige Oost-Duitse geheime politie (Stasi), te vervolgen voor het onder zijn verantwoordelijkheid neerschieten van Oost-Duitsers die over de Berlijnse Muur probeerden te vluchten.
28 september » De veerboot Estonia zinkt in de Oostzee, er zijn 852 slachtoffers. Slechts 137 opvarenden worden gered.
8 november » De Franse politie pakt meer dan zeventig mensen op bij een actie tegen vermeende aanhangers van de Groupe Islamique Armé (GIA), de gewelddadigste groep moslim-extremisten die in Algerije vecht voor een islamitisch regime.
27 november » Zaïre draagt 37 Rwandese vluchtelingen over aan de autoriteiten van hun geboorteland. Zij worden ervan beschuldigd de orde verstoord te hebben in de kampen bij de stad Goma, waar naar schatting 850.000 Rwandese ontheemden verblijven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Henk Panjer, "Stamboom Panjer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-panjer/I9371.php : benaderd 25 oktober 2026), "Annechien Harkema (1902-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.