De temperatuur op 13 januari 1915 lag tussen -1,4 °C en 9,7 °C en was gemiddeld 3,3 °C. Er was 5,9 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
17 januari » In Amsterdam wordt het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis gesticht, ten behoeve van kankerpatiënten.
25 januari » Alexander Graham Bell voert het eerste transcontinentale telefoongesprek, van New York naar San Francisco
20 februari » (VS) - Onder het motto Panama-Pacific wordt in San Francisco de 20e wereldtentoonstelling geopend.
1 juli » Oprichting van de Luxemburgse voetbalclub Avenir Beggen.
5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
25 november » Albert Einstein presenteert zijn algemene relativiteitstheorie in het paper The field equations of gravitation.
Doopdag 17 maart 1940
De temperatuur op 17 maart 1940 lag tussen 0,7 °C en 6,5 °C en was gemiddeld 4,7 °C. Er was 5,8 mm neerslag gedurende 5,6 uur. Er was 2,7 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
15 april » De Geallieerden beginnen hun aanval op de Noorse stad Narvik.
1 juni » In Nederland treedt de distributie van verschillende artikelen in werking.
14 juni » Het eerste officiële gevangenentransport, met ongeveer 720 Poolse politieke gevangenen uit Tarnów, komt aan bij het concentratiekamp Auschwitz.
31 oktober » Göring erkent zijn nederlaag, einde van de Slag om Engeland luchtoorlog.
5 november » In de Verenigde Staten wordt Franklin Delano Roosevelt voor de derde keer verkozen tot President van de Verenigde Staten.
Trouwdag 5 september 1940
De temperatuur op 5 september 1940 lag tussen 10,5 °C en 27,4 °C en was gemiddeld 18,0 °C. Er was 11,2 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
26 maart » De vliegers Noomen en De Vries halen in hun Fokker G.I-jachtkruiser een Whitley-bommenwerper van de Britse RAF neer die het Nederlandse luchtruim schendt.
9 april » Tweede Wereldoorlog: Duitsland valt Denemarken en Noorwegen binnen.
1 juli » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub FK Inter Bratislava.
26 november » Rudolph Cleveringa, decaan van de Juridische Faculteit van de universiteit van Leiden, protesteert in een openbare rede tegen het door de Duitse bezettingsautoriteiten aangezegde ontslag van zijn joodse collega prof. E.M. Meijers.
6 december » Duitse aanvalsschepen laten vijf geallieerde koopvaardijschepen zinken voor de kust van Nauru.
29 december » Duitsland begint met bombardementen op doelen in het Verenigd Koninkrijk.
Dag van overlijden 3 maart 2000
De temperatuur op 3 maart 2000 lag tussen 3,3 °C en 10,2 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 14,0 mm neerslag gedurende 7,1 uur. Er was 2,9 uur zonneschijn (26%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
6 februari » Zwemmer Ian Thorpe scherpt in Berlijn zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vrije slag kortebaan (25 meter) aan tot 1.41,10.
17 maart » In Oeganda plegen meer dan 300 aanhangers van een occulte sekte collectief zelfmoord.
22 april » Erik Zabel wint de 35ste editie van de Amstel Gold Race.
25 juli » Een vliegtuigongeluk in een voorstad van Parijs met een Concorde kost 113 mensenlevens. De ramp leidde uiteindelijk tot de beëindiging van het Concorde-programma in 2003.
17 september » Zwemmer Pieter van den Hoogenband scherpt bij de Olympische Spelen in Sydney het wereldrecord op de 200 meter vrije slag aan tot 1.45,35. De mondiale toptijd was met 1.45,51 in handen van Ian Thorpe.
15 december » De Vlaamse regering keurt het Masterplan Antwerpen goed. In die beslissing verklaart de Vlaamse regering zich akkoord om tol te heffen op de Oosterweelverbinding voor de financiering van het Masterplan. Voor een vlotte en efficiënte realisatie van het plan wordt ook beslist om de Beheersmaatschappij Antwerpen Mobiel (BAM), een naamloze vennootschap van publiek recht, op te richten.
Dag van begraven 7 maart 2000
De temperatuur op 7 maart 2000 lag tussen 7,5 °C en 12,9 °C en was gemiddeld 9,6 °C. Er was 3,1 mm neerslag gedurende 3,7 uur. Er was 1,9 uur zonneschijn (17%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
4 februari » Het best verkochte personal computerspel, The Sims, verschijnt op de markt.
7 april » André Hazes weigert een Edison in ontvangst te nemen.
14 mei » Zwemmer Ian Thorpe uit Australië scherpt in Sydney zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vrije slag aan tot 1.45,69.
21 mei » In Londen komen bij de bouw van de HSBC Tower drie personen om het leven nadat het bovenste gedeelte van een hijskraan naar beneden valt.
4 juni » In het Wagener-stadion in Amstelveen wint de Nederlandse mannenhockeyploeg voor de vijfde keer de Champions Trophy.
16 juni » De Veiligheidsraad neemt naar aanleiding van hernieuwde gevechten tussen Oeganda en Rwanda in Kisangani unaniem een resolutie (1304) aan waarin het optreden van beide landen in de DR Congo veroordeeld wordt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Henk Panjer, "Stamboom Panjer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-panjer/I5866.php : benaderd 6 oktober 2026), "Dina Geertruida de Haan (1915-2000)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.