De temperatuur op 27 juni 1933 lag tussen 10,8 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 2,0 mm neerslag gedurende 1,5 uur. Er was 3,2 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
13 februari » Vondst van een bronzen wijnemmer (situla) (met inhoud) in het Vorstengraf in Oss.
15 februari » President Franklin Roosevelt ontsnapt ternauwernood aan een moordaanslag.
28 februari » Met de Rijksdagbrandverordening komt er een eind aan vele vrijheden in het Duitse Rijk.
3 juni » Encycliek Dilectissima Nobis van Paus Pius XI over de onderdrukking van de Kerk van Spanje.
25 juni » Vrijgave van de Verklaring van Feiten door Jehova's getuigen in nazi-Duitsland.
14 juli » In Duitsland worden alle politieke partijen behalve de NSDAP verboden.
Trouwdag 20 september 1957
De temperatuur op 20 september 1957 lag tussen 7,4 °C en 17,1 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 9,2 uur zonneschijn (74%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
28 februari » Guust Flater verschijnt voor het eerst in het weekblad Robbedoes.
17 maart » Bij een vliegramp op Cebu komt de president van de Filipijnen, Ramon Magsaysay om het leven.
9 mei » Paul-Henri Spaak wordt secretaris-generaal van de NAVO.
15 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Coquimbo Unido.
7 september » Laatste Jip en Janneke-verhaal verschijnt in Het Parool.
3 november » Lancering van Russische kunstmaan Spoetnik 2 met aan boord de hond Laika.
Dag van overlijden 4 juni 1998
De temperatuur op 4 juni 1998 lag tussen 10,1 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 3,2 uur zonneschijn (19%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
22 maart » Kees van Kooten en Wim de Bie kondigen het einde aan van hun samenwerking op de Nederlandse tv.
31 maart » Child Focus wordt opgericht in België.
10 april » De Noord-Ierse partijen komen tot het Goedevrijdagakkoord. Aan dertig jaar geweld lijkt daarmee een einde gekomen.
8 juni » De Zwitser Sepp Blatter wordt gekozen tot voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA als opvolger van de Braziliaan João Havelange.
17 augustus » De president van de Verenigde Staten, Bill Clinton geeft toe een "onbehoorlijke" relatie te hebben gehad met Monica Lewinsky, een stagiaire van het Witte Huis.
13 oktober » De NAVO eist dat Servische troepen binnen de 96 uur vertrokken zijn uit Kosovo.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: W.J. Oving, "Stamboom Oving", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-oving/I66718.php : benaderd 30 december 2025), "Gijsbert Adrianus van IJZENDOORN (1933-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.