De temperatuur op 13 september 1865 lag rond de 16,3 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Onbevlekte Maria of Paters van Chavagnes door Paus Pius IX.
10 juni » Wereldpremière van de opera Tristan en Isolde van Richard Wagner in het Nationaltheater te München.
19 juni » In Galveston, Texas wordt de afschaffing van de slavernij en de vrijheid van alle voormalige slaven in Texas afgekondigd. De dag wordt in de Verenigde Staten gevierd als Juneteenth.
18 december » Door aanname van het 13de amendement van de Amerikaanse grondwet wordt slavernij afgeschaft in de Verenigde Staten van Amerika.
23 december » België, Frankrijk, Italië en Zwitserland komen een Latijnse muntunie overeen.
26 december » De percolator wordt uitgevonden door James Mason.
Trouwdag 14 oktober 1891
De temperatuur op 14 oktober 1891 lag rond de 13,9 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 24 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
10 maart » Almon Strowger verkrijgt patent op de automatische telefooncentrale.
15 mei » Encycliek Rerum Novarum van paus Leo XIII over de sociale leer van de Rooms-Katholieke Kerk.
15 juni » Verheffing van de Apostolische Vicariaten Noord-, Centraal- en Zuid-Japan tot het Aartsbisdom Tokio en de bisdommen Osaka en Nagasaki.
16 juni » John Abbott wordt premier van Canada.
25 augustus » Thomas Alva Edison verwerft het patent op de 35mm-film.
15 december » De Canadees James Naismith vindt het basketbal uit.
Dag van overlijden 29 januari 1956
De temperatuur op 29 januari 1956 lag tussen 0,3 °C en 3,2 °C en was gemiddeld 1,7 °C. Er was 4,3 mm neerslag gedurende 4,1 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Opperman, "Stamboom Opperman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-opperman/I4090.php : benaderd 9 oktober 2026), "Gerrittje van Meurs (1865-1956)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.