De temperatuur op 23 december 1937 lag tussen 1,2 °C en 8,7 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 1,5 mm neerslag gedurende 1,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » Anastasio Somoza García wordt President van Nicaragua.
19 februari » Koningin Wilhelmina ondertekent een Koninklijk Besluit waarin staat dat rood, wit en blauw de kleuren van de vlag van het Koninkrijk der Nederlanden zijn.
14 maart » Baltasar Porcel i Pujol, Mallorcaans schrijver, journalist en literair criticus († 2009)
26 april » Het Spaanse stadje Guernica wordt door Duitse bombardementen vrijwel van de kaart geveegd.
13 december » Japan wint de Slag om Nanking. De stad wordt het toneel van massale verkrachtingen en massamoord door het Japanse leger.
21 december » Walt Disney brengt Sneeuwwitje en de zeven dwergen uit, de eerste tekenfilm van speelfilmlengte.
Trouwdag 2 januari 1957
De temperatuur op 2 januari 1957 was gemiddeld 1,5 °C. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
26 januari » De PSP (Pacifistisch Socialistische Partij) wordt opgericht. Deze ging in 1989 op in GroenLinks.
6 maart » Ghana wordt onafhankelijk.
14 maart » Arthur Hoyer, Nederlands voetballer
12 juli » Dr. Leroy Burney legt voor het eerst verband tussen roken en longkanker.
3 september » In Little Rock, Arkansas, proberen de eerste Afro-amerikanen naar de middelbare school te gaan. Als zij bij de school aankomen worden ze uitgescholden en weggepest.
13 oktober » De Amerikaanse actrice Jayne Mansfield verricht op Het Kasteel de aftrap van de voetbalwedstrijd tussen Sparta en DOS. De spelers van de Rotterdamse club zijn zo onder de indruk van de zwoele kus op de mond van aanvoerder Rinus Terlouw dat Sparta met 7-1 verliest.
Dag van overlijden 13 maart 1989
De temperatuur op 13 maart 1989 lag tussen 6,0 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 2,6 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (5%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
5 februari » De gemeenteraad van Gela op Sicilië besluit in de hele stad tv-camera's te plaatsen in een poging het aantal mafiamoorden in te dammen.
14 augustus » Duizenden Peruviaanse mijnwerkers beginnen aan een staking voor onbepaalde tijd in een poging collectief hogere lonen te krijgen.
25 augustus » Waarnemend-president F.W. de Klerk van Zuid-Afrika begint in de Zaïrese plaats Goma besprekingen met president Mobutu over de hervatte burgeroorlog in Angola.
23 november » Minstens 300.000 mensen betogen op het Wenceslausplein in Praag voor democratische hervormingen.
5 december » De directie van de Nederlandse Dagblad Unie benoemt Ben Knapen tot hoofdredacteur van NRC Handelsblad, waar hij op 1 januari aantreedt als opvolger van Wout Woltz.
17 december » In de 78ste Davis Cup verslaat Duitsland Zweden met 3 tegen 2.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Opperman, "Stamboom Opperman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-opperman/I2988.php : benaderd 6 oktober 2026), "Maria Cornelia van den Berg (1937-1989)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.