4 januari » Utah ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als 45e staat.
23 januari » Wilhelm Röntgen maakt voor het eerst een foto via elektromagnetische stralingen van de hand van Albert von Kölliker.
1 februari » Première van de opera La bohème van Giacomo Puccini in Turijn, onder leiding van Arturo Toscanini.
15 april » Einde van de eerste moderne Olympische Spelen, zie Olympische Zomerspelen 1896.
13 september » Paus Leo XIII verklaart in zijn apostolische brief Apostolicae Curae de priester- en bisschopswijdingen en Apostolische successie in de Kerk van Engeland ongeldig.
3 december » Herman Hollerith richt de Tabulating Machine Company op, een voorloper van IBM.
Dag van overlijden 8 oktober 1955
De temperatuur op 8 oktober 1955 lag tussen 3,0 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,0 uur zonneschijn (63%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
30 maart » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de tiende keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Chili.
6 mei » De Duitse Bondsrepubliek treedt toe tot de NAVO.
17 mei » Het derde kabinet Drees komt ten val nadat de ontwerphuurwet door de Tweede Kamer is verworpen.
11 juni » Tijdens de 24 uur van Le Mans komen 83 mensen om het leven nadat de auto van Pierre Levegh uit de baan raakt. Na het ongeluk wordt autosport verboden in Frankrijk, West-Duitsland en Zwitserland. Het verbod in Zwitserland bestaat nog steeds.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ted Olde Scheper, "Stamboom Olde Scheper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-olde-scheper/I1687.php : benaderd 19 oktober 2026), "Hendrikus Gerhardus Kolner (1896-1955)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.