De temperatuur op 14 juni 1929 lag tussen 10,8 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 0,7 mm neerslag. Er was 4,1 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
6 januari » Proclamatie van het koninkrijk van Joegoslavië.
17 januari » Popeye, door Elzie Segar voor King Features Syndicate ontworpen, verschijnt (als bijfiguur) voor het eerst in de New York Journal.
16 maart » "Compromis des Belges", eerste aanzet tot taalwetgeving in België.
7 juni » Vaticaanstad wordt een stadstaat.
15 juli » Paus Pius XI creëert één nieuwe kardinaal, de in 1996 zalig verklaarde Italiaanse aartsbisschop van Milaan Alfredo Ildefonso Schuster.
28 oktober » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Sportivo Cerrito.
Trouwdag 25 februari 1956
De temperatuur op 25 februari 1956 lag tussen -15,1 °C en -2,1 °C en was gemiddeld -9,1 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (89%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
22 februari » Elvis Presley haalt met het nummer Heartbreak Hotel voor het eerst de hitlijsten.
15 juni » John Lennon en Paul McCartney ontmoeten elkaar voor het eerst.
26 juli » De Egyptische president Nasser nationaliseert het Suezkanaal, dat tot dan toe onder het beheer van Frankrijk en Engeland viel.
27 juli » Op de Amerikaanse luchtmachtbasis Lakenheath in het Britse Suffolk aan de Noordzee ontploft de brandstoftank van een B-47 bommenwerper naast een opslagplaats met kernwapens;
13 september » IBM lanceerde de eerste harde schijf voor dataopslag: de RAMAC
4 november » Sovjettroepen trekken Hongarije binnen om de Hongaarse opstand die op 23 oktober begon, de kop in te drukken. Duizenden komen om, meer raken gewond en bijna een kwart miljoen mensen verlaten het land. Als gevolg hiervan werd in Amsterdam Felix Meritis bestormd.
Dag van overlijden 19 maart 2000
De temperatuur op 19 maart 2000 lag tussen 1,4 °C en 10,4 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 6,5 uur zonneschijn (54%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
22 april » Six Flags Holland opent zijn deuren met vier nieuwe achtbanen.
29 april » Opening van Plopsaland De Panne in De Panne. Het is het eerste Plopsa-park.
21 mei » In Londen komen bij de bouw van de HSBC Tower drie personen om het leven nadat het bovenste gedeelte van een hijskraan naar beneden valt.
15 augustus » De Dongedijk, een Nederlands feeder-containerschip, kapseist nabij de Egyptische havenstad Port Said in nochtans gunstige weersomstandigheden.
9 september » Bisschopswijding van Jan van Burgsteden, Nederlands hulpbisschop van Haarlem.
17 oktober » De Zimbabwaanse regering schakelt het leger in om rellen in de hoofdstad Harare de kop in te drukken. Een reeks van zwarte buitenwijken is voor de tweede opeenvolgende dag het toneel van protesten tegen de stijgende prijzen voor brood en openbaar vervoer.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ted Olde Scheper, "Stamboom Olde Scheper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-olde-scheper/I110.php : benaderd 13 oktober 2026), "Petrus Arnoldus Conradus "Arnold" Douwes (1929-2000)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.