4 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Hønefoss BK.
8 februari » Benoeming van Henricus van de Wetering tot hulpbisschop van Utrecht.
13 februari » De gebroeders Lumière verkrijgen in Parijs patent op hun cinematograaf.
22 maart » Eerste film wordt gedraaid in een privévoorstelling van de gebroeders Lumière.
16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
8 november » Wilhelm Röntgen ontdekt de röntgenstraling.
Trouwdag 1 oktober 1924
De temperatuur op 1 oktober 1924 lag tussen 8,2 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (46%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
22 februari » Calvin Coolidge houdt als eerste president van de Verenigde Staten een radiotoespraak vanuit het Witte Huis.
27 maart » Adolf Hitler wordt veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf vanwege zijn rol bij de Bierkellerputsch.
3 mei » Oprichting van de Portugese voetbalclub Gil Vicente FC.
30 augustus » Opening van Selhurst Park, een voetbalstadion in het zuiden van de Britse hoofdstad Londen, in de Londense voorstad South Norwood, en de thuishaven van Crystal Palace.
20 september » In Duitsland wordt het Gotische schrift officieel vervangen door het Latijnse.
1 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische administratie Estland.
Dag van overlijden 12 december 1962
De temperatuur op 12 december 1962 lag tussen -1,5 °C en 7,5 °C en was gemiddeld 3,0 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 3,0 uur zonneschijn (38%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
13 mei » Bisschopswijding van Gerardus de Vet, Nederlands bisschop van Breda, door zijn voorganger Joseph Baeten in de kathedraal van Breda.
22 mei » De telefooncentrale van Warffum wordt als laatste aangesloten op het Nederlandse geautomatiseerde net, waarmee Nederland na Zwitserland het tweede volledig automatisch bellende land werd.
27 juni » Oprichtingsdatum van de Nederlandse profvoetbalclub Roda JC uit Limburg (Kerkrade). De club kwam voort uit een fusie tussen Rapid JC en Roda Sport. Beste seizoenen in de eredivisie: 1976/77 (5de), 1978/79 (5de), 1985/86 (5de) en vooral 1994/95 (2de). Roda JC stond in het seizoen 1978/79 10 achtereenvolgende ronden op de eerste plaats in de eredivisie, van ronde 13 tot en met ronde 22 (12/11/1978 tot en met 9/4/1979), maar eindigde als 5de.
11 augustus » Lancering van de Vostok 3 met aan boord Andrian Nikolajev. Een dag later volgt de Vostok 4 met aan boord Pavlo Popovytsj voor een gezamenlijke vlucht met Vostok 3.
27 augustus » Lancering van Mariner 2, het eerste ruimtetuig dat langs Venus zal vliegen.
15 oktober » Tussen de VS en de Sovjet-Unie ontstaat een crisis omtrent Russische nucleaire wapens in Cuba. Hierdoor komt de hele wereld onder een dreiging van een nucleaire oorlog. Deze Cubacrisis duurt dertien dagen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: T. Nolet, "Stamboom Nolet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-nolet/I979.php : benaderd 16 oktober 2026), "Johannes Gerardus Nolet (1895-1962)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.