Stamboom Meiling » Cornelis Poptie (1844-1920)

Persoonlijke gegevens Cornelis Poptie 

  • Hij is geboren op 25 maart 1844 in Leiden, Zuid-Holland, The Netherlands.
    KindCornelis Poptie
    Geboortedatum25-03-1844
    GeboorteplaatsLeiden
    WoonplaatsHeerengracht
    VaderJohannes Poptie
    Beroepkleermaker
    MoederSusanna van der Lelie
    Beroepzonder
    GebeurtenisGeboorte
    Datum25-03-1844
    GebeurtenisplaatsLeiden
    DocumenttypeBS Geboorte
    ErfgoedinstellingErfgoed Leiden en Omstreken
    Plaats instellingLeiden
    CollectiegebiedZuid-Holland
    Archief0516
    Registratienummer4705
    Aktenummer361
    Registratiedatum01-01-1844
    AkteplaatsLeiden
    CollectieArchiefnaam: Stadsarchief van Leiden (SA III) (1816-1929), Deel: 4705
    BoekGeboorteregister van Leiden (gesplitst), 1844.
    OpmerkingJaar akte: 1844

    Inventarisnummer 4705 van archiefnummer 0516 in Archieven
    archiefnaamStadsarchief van Leiden (SA III) (1816-1929)
    deel4705
  • Hij is overleden op 27 november 1920 in Leiden, Zuid-Holland, The Netherlands, hij was toen 76 jaar oud.
    OverledeneCornelis Poptie
    Beroepzonder
    GeboorteplaatsLeiden
    Leeftijd76 jaar
    WoonplaatsLeiden
    plaats_overlijdenLeiden
    datum_overlijden19201127
    VaderJohannes Poptie
    MoederSusanna van der Lelie
    RelatieJohanna Martha van den Berg
    diversenrelatie: Weduwnaar/weduwe van
    GebeurtenisOverlijden
    Datum27-11-1920
    GebeurtenisplaatsLeiden
    DocumenttypeBS Overlijden
    ErfgoedinstellingErfgoed Leiden en Omstreken
    Plaats instellingLeiden
    CollectiegebiedZuid-Holland
    Archief0516
    Registratienummer5041
    Aktenummer871
    Registratiedatum01-01-1920
    AkteplaatsLeiden
    CollectieArchiefnaam: Stadsarchief van Leiden (SA III) (1816-1929), Deel: 5041
    BoekOverlijdensregister van Leiden (authentiek afschrift), 1920.
    OpmerkingJaar akte: 1920

    Inventarisnummer 5041 van archiefnummer 0516 in Archieven
    archiefnaamStadsarchief van Leiden (SA III) (1816-1929)
    deel5041
  • Een kind van Johannes Poptie en Susanna van der Lelie
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 mei 2025.

Gezin van Cornelis Poptie

Hij is getrouwd met Johanna Martha van den Berg.

Zij zijn getrouwd op 1 november 1871 te Leiden, Zuid-Holland, The Netherlands, hij was toen 27 jaar oud.

BruidegomCornelis Poptie
GeboorteplaatsLeiden
Leeftijd27
BruidJohanna Martha van den Berg
GeboorteplaatsLeiden
Leeftijd28
Vader van de bruidegomJohannes Poptie
Moeder van de bruidegomSusanna van der Lelie
Vader van de bruidJan van den Berg
Moeder van de bruidSusanna Johanna Christina Wassina van Zon
GebeurtenisHuwelijk
Datum01-11-1871
GebeurtenisplaatsLeiden
DocumenttypeBS Huwelijk
ErfgoedinstellingErfgoed Leiden en Omstreken
Plaats instellingLeiden
CollectiegebiedZuid-Holland
Archief0516
Registratienummer4862
Aktenummer322
Registratiedatum01-11-1871
AkteplaatsLeiden
CollectieArchiefnaam: Stadsarchief van Leiden (SA III) (1816-1929), Deel: 4862
BoekHuwelijksregister van Leiden (origineel), 1871.
OpmerkingJaar akte: 1871

Inventarisnummer 4862 van archiefnummer 0516 in Archieven
archiefnaamStadsarchief van Leiden (SA III) (1816-1929)
deel4862

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Poptie?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Poptie

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Poptie


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 25 maart 1844 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 27 februari » De Dominicaanse Republiek wordt onafhankelijk van Haïti.
      • 14 maart » Umberto I, koning van Italië († 1900)
      • 23 mei » Een jonge man, die later bekend werd als de Báb, kondigt in Shiraz (Perzië) de op handen zijnde komst aan van de door alle volkeren der aarde verwachte Boodschapper van God.
      • 13 juni » Linus Yale verkrijgt octrooi op het deurslot.
      • 15 juni » Aan Charles Goodyear wordt een octrooi verleend voor het vulkaniseren van rubber.
      • 28 september » Kroonprins Oscar wordt tot koning Oscar I van Zweden gekroond.
    • De temperatuur op 1 november 1871 lag rond de 7,9 °C. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 18 januari » Wilhelm I wordt de eerste keizer van het Duitse Keizerrijk.
      • 24 februari » Charles Darwin publiceert in Londen zijn Descent of Man (De afstamming van de mens).
      • 18 maart » Begin van de Parijse Commune.
      • 27 maart » In Edinburgh wordt de eerste officiële rugbyinterland uit de geschiedenis gespeeld. Schotland wint op Raeburn Place van Engeland.
      • 10 mei » Met het afsluiten van de Vrede van Frankfurt wordt de Frans-Pruisische Oorlog officieel beëindigd.
      • 8 oktober » Een grote brand verwoest bijna zes vierkante kilometer van Chicago waarbij honderden mensen omkomen.
    • De temperatuur op 27 november 1920 lag tussen 0,3 °C en 6,4 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
      • 7 april » Franse troepen bezetten het Duitse Ruhrgebied.
      • 29 mei » Priesterwijding van Giovanni Battista Montini door bisschop Giacinto Gaggia van Brescia (Italië).
      • 20 augustus » In Mülheim an der Ruhr wordt de Duitse hockey- en tennisclub Uhlenhorst Mülheim opgericht.
      • 20 augustus » Oprichting van het persagentschap Belga.
      • 2 september » België wint goud op de Olympische spelen te Antwerpen in het voetbal.
      • 7 oktober » Het Ir. D.F. Woudagemaal te Lemmer wordt in gebruik genomen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Poptie

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Poptie.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Poptie.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Poptie (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Meiling is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Gert Meiling, "Stamboom Meiling", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-meiling/I9635.php : benaderd 26 december 2025), "Cornelis Poptie (1844-1920)".