Stamboom Meiling » Pieter Meijlink (1875-1941)

Persoonlijke gegevens Pieter Meijlink 


Gezin van Pieter Meijlink

Hij is getrouwd met Johanna Maria Grolleman.

Zij zijn getrouwd op 16 augustus 1900 te Amsterdam, Noord-Holland, The Netherlands, hij was toen 24 jaar oud.

BruidegomPieter Meijlink
Beroepkruier
GeboorteplaatsAmsterdam
Leeftijd24
BruidJohanna Maria Grolleman
GeboorteplaatsAmsterdam
Leeftijd25
Vader van de bruidegomPieter Meijlink
Moeder van de bruidegomMaria Doornhouwer
Beroepkruister
Vader van de bruidJoannes Grolleman
Moeder van de bruidAlijda Jansen
GebeurtenisHuwelijk
Datum16-08-1900
GebeurtenisplaatsAmsterdam
DocumenttypeBS Huwelijk
ErfgoedinstellingNoord-Hollands Archief
Plaats instellingHaarlem
CollectiegebiedNoord-Holland
Archief358.6
Registratienummer1317
AktenummerReg. 27 fol. 13
Registratiedatum16-08-1900
AkteplaatsAmsterdam
Collectieburgerlijke stand van de gemeente Amsterdam, Archiefdeel van (dubbele) registers van huwelijken v...
BoekHuwelijksakten van de gemeente Amsterdam, 1900

Kind(eren):

  1. Alijda Meijlink  1906-1997
  2. Maria Meijlink  1907-1991

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Meijlink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Meijlink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Pieter Meijlink

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Meijlink

Pieter Meijlink
1875-1941

1900

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 17 oktober 1875 lag rond de 13,6 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
      • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
      • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
      • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
      • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
      • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.
    • De temperatuur op 16 augustus 1900 lag rond de 22,4 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 68%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 13 maart » In de Tweede Boerenoorlog veroveren de Britten Bloemfontein.
      • 30 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalbond ("Asociación Uruguaya de Fútbol")
      • 14 mei » De Olympische Zomerspelen worden in Parijs geopend.
      • 8 september » De Galvestonorkaan eist 6000 tot 12.000 levens in Texas.
      • 12 december » US Steel wordt opgericht.
      • 16 december » Frankrijk en Italië sluiten een geheim verdrag om de invloedssfeer van beide landen in Noord-Afrika te verdelen.
    • De temperatuur op 8 mei 1941 lag tussen -1,7 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 5,3 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 8,4 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
      • 13 februari » Oprichting van de Joodse Raad in Amsterdam op last van de Duitse bezetter.
      • 14 maart » Peet Petersen, Nederlands voetballer († 1980)
      • 15 maart » Stichting van het Onafhankelijkheidsfront, de belangrijkste verzetsorganisatie van België, op initiatief van de Kommunistische Partij van België (KPB).
      • 18 mei » Nadat Kroatië door de nazi's tot koninkrijk was verheven, wordt de hertog van Spoleto tot koning gekroond. Hij neemt de naam Tomislav II van Kroatië aan.
      • 6 september » Holocaust: de verplichting om een Jodenster met daarin het woord Jood te dragen wordt uitgebreid naar alle Joden boven de zes jaar in door Duitsland bezette gebieden.
      • 8 december » Het Congres van de Verenigde Staten verklaart Japan de oorlog. Alleen de vrouwelijke afgevaardigde Jeannette Rankin stemt tegen. Ook Engeland en Australië verklaren Japan de oorlog.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Meijlink

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Meijlink.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Meijlink.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Meijlink (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Meiling is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Gert Meiling, "Stamboom Meiling", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-meiling/I8490.php : benaderd 29 september 2026), "Pieter Meijlink (1875-1941)".