Stamboom Meiling » Jeltje Oosterling (1876-1960)

Persoonlijke gegevens Jeltje Oosterling 

  • Zij is geboren op 5 oktober 1876 in Idaarderadeel, Friesland, The Netherlands.
    KindJeltje Oosterling
    Geboortedatum05-10-1876
    GeslachtVrouw
    MoederGerardina Oosterling
    GebeurtenisGeboorte
    Datum05-10-1876
    DocumenttypeBS Geboorte
    ErfgoedinstellingAlleFriezen
    Plaats instellingLeeuwarden
    CollectiegebiedFriesland
    Archief30-20
    Registratienummer1026
    Aktenummer0154
    Pagina078
    Registratiedatum06-10-1876
    AkteplaatsIdaarderadeel
    CollectieArchiefnaam: Burgerlijke Stand Idaarderadeel - Tresoar, Bron: boek, Deel: 1026, Periode: 1876
    BoekGeboorteregister 1875-1876
    OpmerkingVerkeerde akte? Gebruik toets "Volgende" rechtsboven op afbeeldingsscherm.
  • Zij is overleden op 26 juni 1960 in Kampen, Overijssel, The Netherlands, zij was toen 83 jaar oud.
    OverledeneJeltje Oosterling
    GeboorteplaatsIdaarderadeel
    GeslachtVrouw
    Leeftijd83
    MoederGerardina Oosterling
    PartnerJohan Hendrik Schaftenaar
    GebeurtenisOverlijden
    Datum26-06-1960
    GebeurtenisplaatsKampen
    DocumenttypeBS Overlijden
    ErfgoedinstellingCollectie Overijssel
    Plaats instellingZwolle
    CollectiegebiedOverijssel
    Archief0123.1
    Registratienummer18655
    Aktenummer119
    Registratiedatum27-06-1960
    AkteplaatsKampen
    CollectieBurgerlijke stand in Overijssel
    BoekKampen registers van overlijden 1951-1960
    Opmerkinglater weduwe van Klaas van 't Veen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 december 2022.

Gezin van Jeltje Oosterling

(1) Zij is getrouwd met Johan Hendrik Schaftenaar.

Zij zijn getrouwd op 9 mei 1902 te Kampen, Overijssel, The Netherlands, zij was toen 25 jaar oud.

BruidegomJohan Hendrik Schaftenaar
BeroepSchilder
GeboorteplaatsKampen
Leeftijd30
BruidJeltje Oosterling
GeboorteplaatsIdaarderadeel
Leeftijd25
Vader van de bruidegomHendrik Schaftenaar
BeroepSchilder
Moeder van de bruidegomJannigje Zorn
Moeder van de bruidGerardina Oosterling
GebeurtenisHuwelijk
Datum09-05-1902
GebeurtenisplaatsKampen
DocumenttypeBS Huwelijk
ErfgoedinstellingCollectie Overijssel
Plaats instellingZwolle
CollectiegebiedOverijssel
Archief0123
Registratienummer7489
Aktenummer52
Registratiedatum09-05-1902
AkteplaatsKampen
CollectieBurgerlijke Stand in Overijssel
BoekKampen 1811-1932

Kind(eren):



(2) Zij is getrouwd met Klaas van 't Veen.

Zij zijn getrouwd na 1945.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jeltje Oosterling?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jeltje Oosterling

Jeltje Oosterling
1876-1960

(1) 1902
(2) > 1945

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 oktober 1876 lag rond de 18,7 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
    • 2 augustus » Wild Bill Hickok, gunslinger uit het Wilde Westen, wordt tijdens het pokeren in de rug geschoten en sterft.
    • 8 augustus » Thomas Alva Edison verkrijgt octrooi op de stencilmachine.
    • 1 november » Het Noordzeekanaal wordt officieel geopend door koning Willem III.
    • 17 november » De Slavische mars van de Russische componist Tsjaikovski gaat in première in Moskou tijdens een benefietconcert van het ICRC voor gewonde veteranen uit de Servisch-Turkse oorlog.
    • 23 december » Begin van de Conferentie van Constantinopel tussen vijf Europese grootmachten.
  • De temperatuur op 9 mei 1902 lag tussen 4,2 °C en 11,2 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 9,9 uur zonneschijn (65%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Het Londense publiek staat versteld bij de demonstratie van de eerste stofzuiger door Hubert Booth.
    • 20 mei » Cuba wordt onafhankelijk van de Verenigde Staten.
    • 23 augustus » Bij Herwijnen slaat een bootje om met passagiers voor een voor anker liggend stoomschip, vijf van de tien opvarenden verdrinken.
    • 25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Montevideo Wanderers FC.
    • 31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
    • 14 december » Eerste telegraafkabel gelegd onder de Stille Oceaan.
  • De temperatuur op 26 juni 1960 lag tussen 16,6 °C en 25,9 °C en was gemiddeld 20,8 °C. Er was 14,5 uur zonneschijn (87%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
    • 1 mei » Gary Powers wordt, vliegend in een U-2, boven de Sovjet-Unie neergeschoten.
    • 6 mei » Prinses Margaret van Groot-Brittannië trouwt in Londen met de fotograaf Antony Armstrong-Jones.
    • 7 mei » Michail Tal wordt de jongste wereldkampioen schaken aller tijden.
    • 21 juni » De West-Duitse atleet Armin Hary brengt het wereldrecord op de 100 m op 10,0 sec.
    • 5 september » Cassius Clay wint de gouden medaille in boksen bij de Olympische Spelen in Rome.
    • 24 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Vietnam met drie aartsbisdommen en zeventien bisdommen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1865 » Jan Ernst van der Pek, Amsterdams architect († 1919)
  • 1872 » Cees van Hasselt, Nederlands voetballer, eerste bondscoach van het Nederlands elftal († 1951)
  • 1878 » Coen Hissink, Nederlands acteur en schrijver († 1942)
  • 1882 » Robert Goddard, Amerikaans raketpionier († 1945)
  • 1884 » Jan Klingen, Nederlands onderwijzer en verzetsstrijder tijdens de Tweede Wereldoorlog († 1944)
  • 1886 » Han Hollander, Nederlands sportverslaggever († 1943)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Oosterling


De publicatie Stamboom Meiling is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Gert Meiling, "Stamboom Meiling", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-meiling/I8318.php : benaderd 10 februari 2026), "Jeltje Oosterling (1876-1960)".