De temperatuur op 20 april 1886 lag rond de 5,8 °C. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
2 mei » Ericus Gerhardus Verkade opent de stoom-, brood- en beschuitfabriek 'De Ruyter'.
8 mei » De eerste Coca-Cola wordt verkocht.
23 juli » De eerste auto's van Gottlieb Daimler komen op de markt.
28 oktober » Het Vrijheidsbeeld in New York wordt ingehuldigd.
31 oktober » Opening van de Dom Luis I-brug in de Portugese stad Porto.
29 december » Zaligverklaring van 54 Engelse martelaren, onder wie John Fisher en Thomas More.
Trouwdag 3 december 1914
De temperatuur op 3 december 1914 lag tussen 5,1 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 2,3 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
20 maart » In New Haven, een stad in de Amerikaanse staat Connecticut, vindt het eerste wereldkampioenschap kunstschaatsen plaats.
14 april » Mexicaanse Revolutie - voor het eerst in de geschiedenis wordt er een luchtbombardement uitgevoerd. Gustavo Salinas werpt enkele bommen op de Cañonero Guerero van generaal Huerta.
25 mei » Paus Pius X creëert dertien nieuwe kardinalen, onder wie zijn opvolger, de Italiaanse aartsbisschop van Bologna Giacomo della Chiesa.
28 juli » Oostenrijk-Hongarije verklaart Servië de oorlog, daarmee begint de Eerste Wereldoorlog.
6 september » Kroning van Paus Benedictus XV in Rome.
8 september » Benoeming van Petrus Hopmans tot bisschop van Breda in Nederland.
Dag van overlijden 13 mei 1963
De temperatuur op 13 mei 1963 lag tussen 8,1 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 9,5 mm neerslag gedurende 6,0 uur. Er was 2,6 uur zonneschijn (17%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
6 april » De NV Nederlandse Gasunie wordt opgericht.
21 juni » Kardinaal Giovanni Battista Montini wordt gekozen tot Paus Paulus VI.
24 juni » Demonstratie van de eerste videorecorder, in de studio's van de BBC.
26 juli » Een hevige aardbeving treft de Zuidslavische stad Skopje.
28 augustus » Martin Luther King geeft zijn beroemde I Have a Dream speech tijdens een burgerrechtendemonstratie in Washington D.C.
10 november » De Nederlandse Beatles Fanclub is officieel opgericht.
Dag van begraven 16 mei 1963
De temperatuur op 16 mei 1963 lag tussen 4,4 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 10,2 °C. Er was 11,7 uur zonneschijn (74%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Teun Los, "Stamboom Los", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-los/I474.php : benaderd 10 oktober 2026), "Klaas Tulp (1886-1963)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.