De temperatuur op 18 september 1908 lag tussen 8,1 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,0 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
11 januari » Het Nationaal Park Grand Canyon wordt als nationaal monument ingesteld.
24 januari » Robert Baden-Powell richt de scouting op.
27 januari » Ontdekking van de Jupitermaan Pasiphae door Philibert Jacques Melotte.
8 maart » In New York staken de naaisters voor de achturige werkdag en voor het vrouwenkiesrecht.
14 maart » Maurice Merleau-Ponty, Frans filosoof († 1961)
5 oktober » Het autonome vorstendom Bulgarije verklaart zich onafhankelijk van het Osmaanse rijk.
Trouwdag 29 oktober 1925
De temperatuur op 29 oktober 1925 lag tussen 5,0 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 9,3 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
12 april » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Club Bolívar.
19 april » Oprichting van de Chileense voetbalclub Colo-Colo.
20 september » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Independiente Foot-Ball Club.
1 november » Oprichting van de VARA.
1 december » In Londen wordt het Verdrag van Locarno getekend. De betrekkingen met het in de Eerste Wereldoorlog verslagen Duitsland worden genormaliseerd.
3 december » Dr. P.H. Ritter jr. houdt zijn eerste boekbespreking voor de Hilversumsche Draadlooze Omroep.
Dag van overlijden 2 augustus 1987
De temperatuur op 2 augustus 1987 lag tussen 10,0 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 3,1 uur zonneschijn (20%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
25 januari » Hana Mandlíková wint de Australian Open. In de finale in Melbourne verslaat de Tsjechische tennisster de Amerikaanse titelverdedigster Martina Navrátilová met 7-5 en 7-6.
29 januari » De later met een Gouden Kalf bekroonde film Vroeger is dood van regisseur Ine Schenkkan gaat in première.
12 maart » Schaatsster Ingrid Haringa verbetert in Inzell het Nederlands record van Alie Boorsma op de 500 meter (41,21 seconden) met een tijd van 40,92 seconden.
29 maart » Zaligverklaring van Marcelo Spínola y Maestre (1835-1906), Spaans kardinaal-aartsbisschop van Sevilla, door Paus Johannes Paulus II
5 mei » President Kenneth Kaunda van Zambia beschuldigt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) ervan een lastercampagne te zijn begonnen tegen zijn land.
13 augustus » In Koblenz verbetert atleet Achmed de Kom zijn eigen vijf dagen oude Nederlands record op de 100 meter (10,44 seconden) met een tijd van 10,35 seconden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Teun Los, "Stamboom Los", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-los/I452.php : benaderd 25 oktober 2026), "Martha Aartje Jacoba "Mar" van der Zwaard (1908-1987)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.