De temperatuur op 20 september 1887 lag rond de 12,6 °C. Er was 0.5 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
8 mei » Het Leger des Heils start zijn evangelisatiewerk in Nederland met de eerste openbare bijeenkomst in Amsterdam.
4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
3 december » Oscar Carré opent aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Circustheater.
Trouwdag 1 juni 1911
De temperatuur op 1 juni 1911 lag tussen 12,8 °C en 23,6 °C en was gemiddeld 18,4 °C. Er was 14,0 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
16 maart » Oprichting van de Hongaarse voetbalclub Vasas SC Boedapest.
24 mei » In Nederland wordt de eerste vogel van een vogelringetje voorzien.
16 juni » Oprichting van het technologiebedrijf IBM.
9 augustus » Explosie in stoomketel op lijndienstboot Gutenberg Rotterdam, 5 doden.
22 augustus » In het Louvre wordt ontdekt dat de Mona Lisa is gestolen.
14 december » Roald Amundsen bereikt als eerste mens de Zuidpool.
Dag van overlijden 4 september 1969
De temperatuur op 4 september 1969 lag tussen 11,0 °C en 19,9 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 8,1 uur zonneschijn (60%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Nieuwenhuis, "Stamboom Looije(n)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-looijen/I749.php : benaderd 27 september 2026), "Gijsberta Geertruida Looijen (1887-1969)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.