De temperatuur op 4 maart 1915 lag tussen 6,0 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 1,6 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
14 april » De Duitsers torpederen het Nederlandse stoomschip Katwijk.
22 april » Tijdens de Eerste Wereldoorlog maken Duitse troepen bij Ieper (België) voor het eerst gebruik van gifgas in de Ieperboog.
5 augustus » Duitse troepen nemen de Poolse hoofdstad Warschau in.
5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
14 september » De gemeente Amsterdam stelt de Gemeentelijken Woningdienst in, met Arie Keppler als directeur, die wordt belast met het aanpakken van de woningnood en van de krottenwijken in de binnenstad.
Trouwdag 14 september 1951
De temperatuur op 14 september 1951 lag tussen 12,2 °C en 18,8 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 8,3 uur zonneschijn (65%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
Van 15 maart 1951 tot 2 september 1952 was er in Nederland het kabinet Drees I met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
2 juni » Encycliek Evangelii Praecones van Paus Pius XII over het bevorderen van het katholieke missiewerk.
3 juni » Zaligverklaring van Paus Pius X in Rome door Paus Pius XII.
17 juli » Wim van Est rijdt als eerste Nederlander in de Gele Trui na de 12e etappe in de Tour de France.
20 juli » Een jonge moslim vermoordt in Jeruzalem koning Abdullah van Jordanië.
16 oktober » Mies Bouwman maakt haar debuut op de Nederlandse televisie als omroepster bij de KRO.
31 oktober » De eerste zebrapaden worden in Groot-Brittannië in gebruik genomen.
Dag van overlijden 31 juli 2002
De temperatuur op 31 juli 2002 lag tussen 17,2 °C en 27,1 °C en was gemiddeld 21,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 3,2 uur zonneschijn (21%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
28 februari » Alleen de euro is in Finland nog wettig betaalmiddel. De markka is daarmee geschiedenis geworden.
27 maart » De fusie tussen voetbalclubs Daring Leuven, Stade Leuven en Zwarte Duivels Oud-Heverlee is een feit en vanaf dit moment spreekt men enkel nog van Oud-Heverlee Leuven.
1 mei » Christian Heinzman neemt na één week ontslag als gedelegeerd bestuurder van de NMBS.
12 oktober » Het Sloveens voetbalelftal lijdt de grootste nederlaag uit zijn geschiedenis. In Parijs verliest de ploeg met 5-0 van Frankrijk.
8 december » Nederland verliest in de finale van het WK hockey voor vrouwen op strafballen van Argentinië.
13 december » De Europese Unie bereikt een akkoord over de toetreding van tien landen: Polen, Tsjechië, Hongarije, Slowakije, Slovenië, Estland, Letland, Litouwen, Malta en Cyprus. Deze landen treden toe op 1 mei 2004.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Nieuwenhuis, "Stamboom Looije(n)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-looijen/I1330.php : benaderd 9 oktober 2026), "Adriana Aleida Rozeboom (1915-2002)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.