De temperatuur op 9 maart 1912 lag tussen 3,8 °C en 12,2 °C en was gemiddeld 7,7 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 8,2 uur zonneschijn (72%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
15 februari » In Amsterdam wordt de Stichting Bouwfonds Handwerkers Vriendenkring opgericht om joodse Amsterdammers betere huisvesting te kunnen bieden.
29 maart » Robert Falcon Scott komt met 4 metgezellen om tijdens een vliegende sneeuwstorm op Antarctica.
15 april » Het passagiersschip Titanic zinkt op haar eerste overtocht; ongeveer 1500 mensen komen bij die ramp om.
5 mei » Opening van Maksimirstadion in Zagreb.
19 september » In Breda wordt voetbalclub NAC opgericht na een fusie tussen NOAD (Nooit Ophouden Altijd Doorzetten) en ADVENDO (Aangenaam Door Vermaak En Nuttig Door Ontspanning).
6 december » De Duitse archeoloog Ludwig Borchardt ontdekt bij opgravingen in Egypte de buste van Nefertiti.
Trouwdag 17 november 1943
De temperatuur op 17 november 1943 lag tussen -0,9 °C en 5,4 °C en was gemiddeld 2,5 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
27 januari » De stad Wilhelmshaven is het slachtoffer van het eerste Amerikaanse bombardement op Duitsland.
27 februari » Het Nederlandse onderzeebootmoederschip de Colombia wordt ter hoogte van Simonstad door de Duitse onderzeeboot U-516 tot zinken gebracht.
19 april » Albert Hofmann ontdekt het hallucinogene effect van lsd.
20 juni » De Duitsers voeren bij een razzia in Amsterdam 5500 joden weg naar Westerbork.
10 november » Onthoofding van de rooms-katholieke priesters Johannes Prassek (32), Eduard Müller (32) en Hermann Lange (31), en de Evangelisch-Lutherse pastor Karl Friedrich Stellbrink (49) in een gevangenis in Hamburg. Ze worden de Martelaren van Lübeck genoemd.
13 december » De geallieerden bombarderen Schiphol in zijn geheel plat, waardoor de luchthaven voor de rest van de oorlog wordt uitgeschakeld
Dag van overlijden 11 juli 1995
De temperatuur op 11 juli 1995 lag tussen 18,6 °C en 31,8 °C en was gemiddeld 24,6 °C. Er was 9,3 uur zonneschijn (57%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
6 maart » De ING-bank neemt de Britse Barings Bank over.
2 mei » Kroatische militairen brengen de door Kroatische Serviërs bezette regio West-Slavonië terug onder controle van Zagreb. Het Servische verzet is gebroken, zo maakt de Kroatische president Tujman bekend.
9 mei » De staatssecretarissen Elizabeth Schmitz van Justitie en Michiel Patijn van Europese Zaken overleven een motie van afkeuring in de Nederlandse Tweede Kamer.
21 mei » Schrijfster Annie M.G. Schmidt overlijdt een dag na haar 84ste verjaardag.
6 juni » De Bosnische Serviërs laten 108 gegijzelde blauwhelmen vrij. Een groep van 58 VN-soldaten wordt in de loop van de dag per bus naar Zvornik aan de grens met Servië gebracht.
11 juli » Bosnische Serviërs nemen de moslimstad Srebrenica in. Zo'n achtduizend mannelijke inwoners worden afgevoerd en vermoord.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Nieuwenhuis, "Stamboom Looije(n)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-looijen/I1275.php : benaderd 13 oktober 2026), "Gerrit Looijen (1912-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.