De temperatuur op 8 december 1911 lag tussen 0,5 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 4,0 °C. Er was 0,7 mm neerslag. Er was 4,5 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
15 maart » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub FK Austria Wien.
1 mei » Dina Sanson wordt in Rotterdam de eerste politievrouw van Nederland.
15 juni » De Tabulating Machine Corporation, de Computing Scale Corporation en de International Time Recording Company gaan verder als Tabulating Computing Recording Corporation (tegenwoordig IBM).
30 juni » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Sumatra in Nederlands-Indië.
9 augustus » Explosie in stoomketel op lijndienstboot Gutenberg Rotterdam, 5 doden.
7 september » Franse rechercheurs arresteren Guillaume Apollinaire op verdenking van diefstal van de Mona Lisa.
Trouwdag 18 mei 1938
De temperatuur op 18 mei 1938 lag tussen 7,2 °C en 11,4 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 3,4 mm neerslag gedurende 6,5 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
11 maart » Na chantage van Hitler en om een oorlog met nazi-Duitsland te vermijden treedt Oostenrijks kanselier Kurt von Schuschnigg af.
13 maart » De nieuwe Oostenrijkse kanselier Arthur Seyss-Inquart proclameert de anschluss van Oostenrijk bij nazi-Duitsland waarna het de oostprovincie (Ostmark) van het Derde Rijk wordt genoemd.
16 maart » Hitler houdt een rede in Wenen.
11 juni » België wordt opgeschud door de aardbeving bij Zulzeke met een sterkte van 5,6 op de schaal van Richter.
9 oktober » Demonstratie van de eerste hoogtemeter op basis van radiogolven, in New York.
31 december » De Amerikaan Rolla Neil Harger ontwikkelt de Drunkometer, een apparaat dat sporen van alcohol in adem kan detecteren.
Dag van overlijden 14 november 1991
De temperatuur op 14 november 1991 lag tussen 1,8 °C en 7,2 °C en was gemiddeld 5,0 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
2 februari » Bisschopswijding van Fernand Franck, aartsbisschop van Luxemburg.
19 juni » De Verenigde Staten sluiten een overeenkomst met Brazilië, Uruguay, Paraguay en Argentinië over een gemeenschappelijk raamwerk voor de verbetering van de onderlinge handel en investeringen. De ondertekening vormt een onderdeel van de plannen voor de vorming van een pan-Amerikaanse vrijhandelszone.
8 augustus » De mast van Radio Warschau (646 m) in Polen, lange tijd het hoogste bouwwerk gemaakt door mensen, stort in.
24 augustus » Het Oekraïense parlement roept de onafhankelijkheid uit.
1 oktober » De poging van Togolese militairen mislukt om de nieuwe burgerregering omver te werpen. Als president Étienne Eyadéma de soldaten over de radio oproept de wapens neer te leggen en terug te gaan naar hun kazernes, keert de rust terug in de hoofdstad Lomé.
29 november » Politieke partijen en leiders van de thuislanden in Zuid-Afrika beginnen met onderhandelingen die moeten leiden tot een nieuwe, non-raciale grondwet.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Nieuwenhuis, "Stamboom Looije(n)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-looijen/I1268.php : benaderd 7 oktober 2026), "Arnoldus Mattheus Looije (1911-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.