Hij heeft/had een relatie met Elisabeth Lerfken.
Geachte heer Eering,
Hartelijk dank voor uw snelle en zeer uitgebreide reactie.Naar aanleidinghiervan de volgende punten:
-Ik heb u gevonden via de web-pagina van het CBG, lopend onderzoek.
-Jacob de Goijer was een zoon van Claes Jacobs de Goijer en JannetjeTonis Kroon
-Ik heb indertijd een fotokopie laten maken van de doopacte van Aefje vanDorp. Ik kan er niets anders van maken dan 11 dec. 1678, maar ik zaleen copietje naar uw huisadres opsturen (Smetana 7, Naaldwijk).
-Als ik weer in het Rijksarchief in Den Haag kom, zal ik toch nog eenszoeken op de naam K(n)opper(t) en Vijfhuizen in de omgeving van
Bodegraven. Overigens lijkt mij uw hypothese ook heel goed mogelijk enzelfs waarschijnlijker, maar zo lang we geen eerste huwelijk van SweerisJansz. Knoppert hebben gevonden, hebben we geen bewijs. Hebt u al gezochtin het Gemeentearchief van Den Haag?
-Mijn aandacht werd in het bijzonder getrokken door nr. 26 in dekwartierstaat van Elizabeth Knoppert, dominee Arnoldus van Swelme, of
gelatiniseerd Swalmius. Eenig speurwerk in naslagwerken over domineesleverde het volgende op:
Arnoldus Swalmius van predikant te Westmaas van 1592 tot 1603 en te's-Gravenzande van 1603 tot 1634, in welk jaar hij met emeritaat ging.Arnoldus Swalmius is een telg uit een uitgebreid domineesgeslacht:broers, zonen, neven en een kleinzoon hebben het ambt bekleed. Hetbekendste lid van de familie is Arnoldus' broer Eleazar (1582-1652),predikant te Poortugal en Heenvliet, Schiedam en Amsterdam, die ookgeschriften (in het Latijn) heeft nagelaten. Een andere broer,Henricus,werd op 21 juni 1595 ingeschreven als student aan deUniversiteit van Leiden. Het album studiosorum vermeld, dat het 17 jaaroud was en afkomstig was uit Dordrecht.
De vader van Arnoldus, Eleazar en Henricus, die de voornaam Henricusdroeg, was ook predikant en wel te Rhoon (1578-1604) en Bleiswijk(1604-1610). Hij is dus nr. 52 in de kwartierstaat van Elizabeth Knoppert.
-De vader van Arnoldus' echtgenote Elisabeth Lerfkens, zou ookdomineegeweest zijn. Helaas noemen de door mij geraadpleegde naslagwerkengeen dominee Lerfkens. Wel vond ik een Johannes Levini, predikant teStrijen (1583-1589) en een Henricus Lepflerus of Leflerus, predikant teIJsselmonde (1595-1600) en Nijmegen (1600-1618), maar deze namen lijkenmaar een heel klein beetje op Lerfkens. Hebt u meer informatie overElisabeth Lerfkens?
Met vriendelijke groeten, Frits de Goojer
Kind(eren):
Arnoldus van de Swelme | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Elisabeth Lerfken | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.