Stamboom Looije » Louweris Pz van Staelduynen (1629-1701)

Persoonlijke gegevens Louweris Pz van Staelduynen 

  • Hij is geboren in het jaar 1629 in Zandambacht.
  • Hij is overleden in het jaar 1701 in Zandambacht, hij was toen 72 jaar oud.
  • Een kind van Pijeter Joachimsz en Niesgen Cdr de Goede
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 oktober 2003.

Gezin van Louweris Pz van Staelduynen

(1) Hij is getrouwd met Maartje Jans Goutappel.

III-b Louweris-Pietersz. van Staelduynen, bouwman, geboren te Zandambachtrond 1629, O: aldaar in het jaar 1701 zoon van Pieter-Joachimsz.(II) en Niesgen-Cornelisdr. de Goede. Louweris-Pietersz. is getrouwd rond1654 voor de ker(1) met Maartje-Jansdr. Goutappel, O: voor 1667, dochtervan Jan-Cornelisz. Goutappel (duinmeier) en Maartje-Jorisdr. Buis.
Uit dit huwelijk:
1 Pieter-Louwensz. van Staelduine, gedoopt te 's Gravenzande op zondag 1maart 1654, volgt onder IV-d.
2 Barbera-Louwensdr. van Staelduynen, gedoopt te 's Gravenzande opzondag 1 oktober 1656. Barbera-Louwensdr. is getrouwd te Zandambacht opzaterdag 25 oktober 1687 (voor schout en schepenen), op 31-jarigeleeftijd (1) met Cornelis-Jansz. van Zijll, O: na zaterdag 18 april1699 , maar voor 13 juni1700., zoon van Jan-Dircksz. van Zijll enTrijntgen-Corssens Sollevelt. Barbera-Louwensdr. is getrouwd teZandambacht op zondag 13 juni 1700 (voor schout en schepenen), op43-jarige leeftijd (2) met Claas-Maartensz. van der Voort, zoon vanMaarten-Maartensz. van der Voort.
3 Jan-Louwensz. van Staelduynen, gedoopt te 's Gravenzande op zondag 17november 1658, O: voor oktober 1668.
4 Arij-Louwensz. van Staelduynen, gedoopt te 's Gravenzande op zondag26 maart 1662, volgt onder IV-e.
5 Maartie-Louwensdr. van Staelduynen, gedoopt te 's Gravenzande opzondag 18 mei 1664. Maartie-Louwensdr. is getrouwd te 's Gravenzande opmaandag 14 februari 1695 voor de kerk, op 30-jarige leeftijd (1) metAdolph-Arentsz. Sigmondt, O: voor 1715, zoon van Arent-Adolphsz.Sigmondt en Trijntje-Corsen Braver. Maartie-Louwensdr. is getrouwd te 'sGravenzande op zondag 10 november 1715 voor de kerk, op 51-jarigeleeftijd (2) met Cornelis-Cornelisz. Holierhoek, zoon vanCornelis-Corstiaansz. Holierhoek en Willempje Cdr. Hoogwerf, weduwnaarvan Annetje Claasensdr. van den Akker (getrouwd 17-5-1699 te 'sGravenzande)

Zij zijn getrouwd rond 1654.


(2) Hij is getrouwd met Annetje Michiels Hoorewege.

Louweris-Pietersz. is ondertrouwd te 's Gravenzande op zondag 8 mei 1667voor de kerk, op ongeveer 38-jarige leeftijd (2) met Annetje-Michielsdr.Hooreweg, geboren te Overschie, dochter van Michiel-Jacobsz. Hooreweg enAnnetje Ariensdr..
Uit dit huwelijk:
6 Annetie-Louwensdr. van Staelduynen, gedoopt te 's Gravenzande opwoensdag 28 mei 1670.
7 Cornelia-Louwensdr. van Staelduynen, gedoopt te 's Gravenzande opzondag 26 augustus 1674.
8 Jan-Louwensz van Staelduynen, gedoopt te 's Gravenzande op vrijdag 1januari 1677.
9 Michiel-Louwensz. van Staelduynen, gedoopt te 's Gravenzande op zondag21 januari 1680, volgt onder IV-f.

Zij zijn getrouwd op 8 mei 1667 te ot te Gz, hij was toen 38 jaar oud.


Notities over Louweris Pz van Staelduynen

Hij werd in 1680 aangeslagen voor de verhoging van de impost op hetgemaal in Zandambacht.

Tijdbalk Louweris Pz van Staelduynen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Louweris Pz van Staelduynen

Neeltje Louwen
± 1555-> 1634
Cornelis Pz de Goede
± 1560-< 1623
Leentgen Ariensdr
± 1560-1639
Niesgen Cdr de Goede
± 1590-< 1634

Louweris Pz van Staelduynen
1629-1701

(1) ± 1654
(2) 1667

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • Van 1650 tot 1672 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Eerste Stadhouderloze Tijdperk.
    • In het jaar 1667: Bron: Wikipedia
      • 10 februari » Nicolaus Steno publiceert voor het eerst zijn vermoeden dat fossielen de overblijfselen zijn van uitgestorven soorten.
      • 8 mei » Begin van de devolutieoorlog tussen Frankrijk en Spanje, uitgevochten op het grondgebied van de Spaanse Nederlanden.
      • 16 juni » Door de Staten-Generaal van Nederland wordt octrooi verleend aan Christiaan Huygens voor het door hem uitgevonden slingeruurwerk.
      • 19 juni » De tocht naar Chatham vangt aan. Bij deze succesvolle Nederlandse aanval op Engeland tijdens de Tweede Engels-Nederlandse Oorlog wordt een aanzienlijk deel van de Engelse vloot in brand gestoken en het vlaggenschip van de Engelse vloot, de HMS Royal Charles wordt buitgemaakt.
      • 20 juni » Kardinaal Giulio Rospigliosi wordt gekozen tot Paus Clemens IX.
      • 26 juni » Kroning van Paus Clemens IX in Rome.

    Over de familienaam Van Staelduynen


    De publicatie Stamboom Looije is opgesteld door Aad Looije (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Aad Looije, "Stamboom Looije", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-looije/I45107.php : benaderd 2 oktober 2026), "Louweris Pz van Staelduynen (1629-1701)".