Hij is getrouwd met Hindrikje (Hindrikjen - Hindrickien) Krijthe (Crijts - Krijts - Krist).
Zij zijn getrouwd op 15 november 1692 te Groningen (Gr).
.
Met dank aan: http://nijkolaas.niekolaas.nl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=30
Het geslacht Schuttrop woont reeds vanaf 1612 in Odoorn. Daarvoor in Zwolle en daarvoor in Twente waar zij 16 leengoederen van de bisschop van Utrecht in leen hadden. De vroegste vermelding gaat terug tot 1391 (overlijden van Herman van Schuttorp).
De naam (Schuttrop) is afkomstig van het stadje Schuttorf (5 km achter Bentheim), dit heette vroeger Schutrop.
Het geslacht Schutrup beschikt over een familiewapen en een lakafdruk van dit wapen is nog aanwezig in de volmachten der Geldersche Leenkamer. De omschrijving van het familiewapen is:
In goud een rode burcht getopt met twee afgewende kanonnen op hun afuit met als helmteken ook een kanon op zijn afuit. De plaats van vermelding en omschrijving van dit familiewapen is in het boekwerk "Lapidarium Zeylanium". Hiervan zijn nog slechts twee exemplaren overgebleven, waavan één in het bezit is van het Centraal Archief.
.
Kind(eren):
.
Het geslacht Schuttrop woont reeds vanaf 1612 in Odoorn. Hiervoor in Zwolle en hiervoor in Twente waar zij 16 leengoederen van de bisschop van Utrecht in leen hadden. De vroegste vermelding gaat terug tot 1391 (overlijden van Herman van Schuttorp).
De naam Schuttorp is afkomstig van het stadje Schuttorf (5 km achter Bentheim), dit heette vroeger Schutrop. Het geslacht Schutrup beschikt over een familiewapen en een lakafdruk van dit wapen is nog aanwezig in de volmachten der Geldersche Leenkamer. De omschrijving van het familiewapen is: In goud een rode burcht getopt met twee afgewende kanonnen op hun afuit met als helmteken ook een kanon op zijn afuit. De plaats van vermelding en omschrijving van dit familiewapen is in het boekwerk "Lapidarium Zeylanium". Hiervan zijn nog slechts twee exemplaren overgebleven, waarvan één in het bezit is van het Centraal Archief.
In een van de geraadpleegde bronnen staat o.m.: "Nicolaas Roelofs Schuttrop werd in 1740 geboren in de Pluimersgang in Groningen als zoon van de bakker Roelof Schuttrop. Diens vader Willem Schuttrop was in 1692 in Groningen gehuwd met Hindrikjen Krijthe van Roden, en was zelf afkomstig uit Odoorn. Daar namen de Schuttrops een belangrijke plaats in onder de eigenerfden.
De " Nieuwe Tegenwoordige Staat en Geographie der Nederlanden " noemt de Schuttrops in een adem met de Hiddinghs en de Van Selbachs als de enige eigenerfden families die naast de schulten akten mochten passeren, door ze met het zegel van hun familiewapen te bekrachtigen".
.
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.