Stamboom Lancée » Carl August Koller (1867-1935)

Persoonlijke gegevens Carl August Koller 

  • Hij is geboren in het jaar 1867 in Bochum Duitsland.
  • Hij is overleden op 29 mei 1935 in Rotterdam, Z.H. Nederland, hij was toen 68 jaar oud.
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Stadsarchief Rotterdam
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Archief
    999-09
    Registratienummer
    1935C
    Aktenummer
    1935.2319
    Pagina
    c015
    Registratiedatum
    29-05-1935
    Akteplaats
    Rotterdam
    Collectie
    Nadere toegang op het overlijdensregister van de gemeente Rotterdam
  • Een kind van Franz Koller en Johanna Jaspers
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 juni 2021.

Gezin van Carl August Koller

Hij is getrouwd met Theresia Wilhelmina Lancee.

Zij zijn getrouwd op 20 september 1900 te Rotterdam, Z.H. Nederland, hij was toen 33 jaar oud.

Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Stadsarchief Rotterdam
Collectiegebied
Zuid-Holland
Archief
999-06
Registratienummer
1900K
Pagina
k86
Registratiedatum
20-09-1900
Akteplaats
Rotterdam
Collectie

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Carl August Koller?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Carl August Koller

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Carl August Koller

Carl August Koller
1867-1935

1900

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 september 1900 lag rond de 11,2 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 99%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » In Duitsland wordt het Bürgerliches Gesetzbuch van kracht.
    • 14 januari » Première van de opera Tosca van Giacomo Puccini in Rome.
    • 13 maart » In de Tweede Boerenoorlog veroveren de Britten Bloemfontein.
    • 15 april » In Parijs opent de Exposition Universelle, de grootste wereldtentoonstelling ooit in Europa, haar deuren. Vooral nieuwigheden zoals elektriciteit en film trekken veel belangstelling. De eerste Parijse metro is nog een blijvende herinnering aan deze grote tentoonstelling.
    • 19 juli » Opening in Parijs van de eerste Franse metrolijn.
    • 19 september » Butch Cassidy en de Sundance Kid plegen hun eerste overval.
  • De temperatuur op 29 mei 1935 lag tussen 10,8 °C en 22,3 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 15,9 mm neerslag gedurende 2,6 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1935: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,4 miljoen inwoners.
    • 11 januari » Amelia Earhart vliegt als eerste solo over de Grote Oceaan.
    • 27 januari » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de zevende keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 3-0 te winnen van Argentinië.
    • 3 maart » Willem Kloos ontvangt een eredoctoraat aan de Universiteit van Amsterdam.
    • 19 mei » Hitler opent het eerste stuk Reichsautobahn tussen Frankfurt en Darmstadt.
    • 16 juli » Ingebruikname van de eerste parkeermeters in de Verenigde Staten.
    • 11 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Sportivo Trinidense.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Koller

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Koller.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Koller.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Koller (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Lancée is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
H.J.M. Lancée, "Stamboom Lancée", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lancee/I3805.php : benaderd 10 oktober 2026), "Carl August Koller (1867-1935)".