Stamboom Lancée » Hendrika Maria Schellart (1885-1940)

Persoonlijke gegevens Hendrika Maria Schellart 


Gezin van Hendrika Maria Schellart

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrika Maria Schellart?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrika Maria Schellart

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrika Maria Schellart

Hendrika Maria Schellart
1885-1940


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 26 maart 1885 lag rond de 8,1 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 59%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 4 maart » Grover Cleveland wordt beëdigd als 22e president van de Verenigde Staten
      • 1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
      • 13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
      • 17 juni » Het Vrijheidsbeeld komt aan in de haven van New York.
      • 1 oktober » Het eerste nummer van De Nieuwe Gids verschijnt.
      • 10 december » ASR Nereus wordt opgericht te Amsterdam.
    • De temperatuur op 24 juli 1940 lag tussen 10,4 °C en 19,4 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 6,8 mm neerslag gedurende 5,3 uur. Er was 5,3 uur zonneschijn (33%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
      • 30 januari » De zesde Elfstedentocht wordt verreden.
      • 20 mei » Demonstratie door Igor Sikorsky van zijn eerste helikopter.
      • 18 juni » Charles de Gaulle roept vanuit Londen per radio Frankrijk op de strijd voort te zetten, hoewel het zojuist onder de voet gelopen is door nazi-Duitsland.
      • 24 juli » De Nederlandsche Unie, geleid door J. de Quay, L. Einthoven en J. Linthorst Homan, presenteert zich. Men zoekt samenwerking met de Duitse bezetter.
      • 26 september » Opening van voetbalstadion Tehelné pole in de Slowaakse hoofdstad Bratislava.
      • 15 oktober » Lluís Companys, president van de Generalitat de Catalunya wordt in het kasteel van Montjuïc in Barcelona gefusilleerd door het leger van het Francoregime.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Schellart


    De publicatie Stamboom Lancée is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    H.J.M. Lancée, "Stamboom Lancée", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-lancee/I2225.php : benaderd 5 oktober 2026), "Hendrika Maria Schellart (1885-1940)".